Odpowiedzi

Najlepsza Odpowiedź!
2010-02-15T16:34:11+01:00
Moim zdaniem ania z zielonego wzgorza to mila sympatyczna i urokliwa dziewczynka .ma bardzo rozwinieta wyobraznie i czasami niemoze nad nia zapanowac.ma nieduzo kolezanek .jest ruda dziewczyna ,dlatego tez wszyscy sie z niej smieja.została zaadoptowana i jest nowa w tej okolicy.jest dobra uczennica. chcialbym chcialabym miec taka kolezanke jak ona.
3 2 3
  • Użytkownik Zadane
2010-02-15T16:34:41+01:00
Mądra osoba jedna z najlepszych w klasie.Miła, opiekuńcza,zaradna,choc nieraz wścibska
3 1 3
2010-02-15T16:34:55+01:00
Anna Shirley główna postać lektury ,,Ani z Zielonego Wzgórza ”Ania urodziła się w Nowej Szkocji.Wcześnie straciła rodziców,którzy byli nauczycielami.Po śmierci rodziców została przygarnięta przez ubogą sprzątaczkę i jej męża pijaka,żyła w bardzo trudnych warunkach.Gdy trafia na Zielone wzgórze ma 11 lat i opiekuje się nią rodzeństwo Maryla i Mateusz Cuthbert.
Dziewczynka miała dwa bardzo grube czerwone warkocze. Twarz jej była drobna,chuda ,blada i bardzo piegowata.Anię zdobiły oczy zmieniające barwe w zależności od humoru raz były zielona a czasem szare.
Anna interesowała się poezją .Potrafiła recytować wiersze ,dobrze czytać poezję rozumiała i kochała. Ania była przede wszystkim mądra ,inteligentna zdolna.Miała bujną wyobraźnie i marzycielską nature.Żyła marzeniami.
Dziewczyna ta miała niesamowity charakter. Była ona :pracowita,cierpliwa,wytrwała,otwarta,szczera,zawsze jednak chciała postawić na swoim dlatego była uparta i impulsywna. Ania w stosunku do innych ludzi zachowywała się bardzo grzecznie.Łatwo zdobywała przyjaciół .Na Zielonym Wzgórzu przyjaźniła się z Dianą Barry.Wzbudzała powszechną sympatie.Zdarzało się jej czasem zrobić psikusa komuś ale jeśli to kogoś uraziło starała się to naprawić. Ania wykazała się bardzo dobrą postawą gdy uratowała siostrę Diany z choroby.
Moim zdaniem Anna Shirley była to dziewczynka o wyjątkowych pasjach i zainteresowaniach.Nie była obojętna odtaczającemu jej środowisku.Zawsze skłonna do pomocy .Myśle że Ania może być wzorem dla dziewczynek w jej wieku. A przedewszystkim polecam książkę ,,Ania z Zielonego Wzgórza”
4 4 4