Odpowiedzi

2010-02-15T17:11:41+01:00
Opis obrazu Petera Bruegla „Upadek Ikara”


Peter Bruegel namalował obraz nawiązujący do mitu o Ikarze i Dedalu. "Upadek Ikara" jest jednym z jego najsłynniejszych obrazów.twórczość tego artysty przypada na lata 1528 do 1569. obraz powstał prawdopodobnie w 1558 roku.
Na pierwszym planie znajduje się prosty chłop orający pole. Jest zgarbiony ubrany w zieloną tunikę oraz czerwone buty. Batem pogania zwierzę ciągnące pług.
Na drugim planie widzimy pasterza opartego o kij, wpatrującego się w niebo i jego owce. Siedzi przy nim pies a w oddali wędkarz łowi ryby.
W tle mozna dostrzec płynący statek przewożący kupców. Ze spienionej wody wystaje noga i pióra lekkomyślnego śmiałka, który tam wskoczył. Statek zmierza ku mieście, które widzimy w oddali.
1 1 1
2010-02-15T18:39:33+01:00
"Upadek Ikara" namalował słynny malarz Peter Bruegel . Na pierwszym planie widzimy rolnika orzącego ziemie ,ubrany jest on w czerwoną koszulę oraz kubrak jest on zajęty pracą o czym świadczy to ,iż jest zgarbiony...Na drugim planie widzimy pasterza pasącego owce, oparty jest on o kij i wpatruje się w niebo... Przy brzegu morza widzimy rybaka łowiącego ryby...W oddali widzimy płynący wielki statek, miasto oraz zachód słońca...W rogu możemy spostrzec nogę tonącego Ikara,który przez swoją lekkomyślność utonął w morzu... Nikt nie przejmuje się losem tego chłopca.. każdy jest zajęty swoją pracą...Przedstawiona przez autora scena ukazuje obojętność ,pracowitość ludzką...często zajęci swoimi sprawami nie zauważamy tego co dzieje się wokół .
4 2 4