Help!Help! Help! Help !

1. Wypisz jak najwięcej środków masowego przekazu i scharakteryzuj je !
2.Wypisz funkcje środków masowego przekazu .
3.Umieć wymienić ich rolę w życiu obywatela .
4.Odróżnić informacje / fakt od opinii komentarza na dany temat .
5.Uzasadnić znaczenie opinii publicznej we współczesnym świecie.


Pomóżcie pilne !

Czekam na jak szybsze odpowiedzi !;)
Potrzebne na jutro ! ;d

Za pomoc z góry dziękuję ! ;)

1

Odpowiedzi

Najlepsza Odpowiedź!
2010-02-15T18:24:29+01:00
1.
Gazeta - jedno z najstarszych środków masowego przekazu.
Radio - najbardziej rozpowszechniony środek masowego przekazu. Znajduje się ono w prawie każdym domu, samochodzie a nawet w telefonach komórkowych.
Telewizja - po kilkunastu latach istnienia radia nadszedł czas na przekazywanie również obrazu, telewizję oglądają dzisiaj miliony osób, reportaże mogą odbywać się na żywo.
Internet - w ułamku sekundy wiadomości zarówno tekstowe, graficzne jak i wideo mogą zostać przesłane z jednego miejsca na świecie w drugie.
2.
Dzięki środkom masowego przekazu możemy dowiedzieć się o różnego typu wydarzeniach dotyczących naszego miejsca zamieszkania, rzeczy które dzieją się w kraju czy na świecie.
3.
Rola odgrywana przez środki masowego przekazu w życiu obywatela jest bardzo duża. Dzięki takim środkom może funkcjonować wiele firm.
4.
Fundamentalną różnicą jest sam przekaz, o wiele bardziej prawdziwe wiadomości są to te które zostały przekazane podczas reportażu na żywo, udokumentowane przekazem wideo bądź graficznym.
Bardzo często zwykłe pogłoski znajdują się w popularnych tabloidach gdzie autorzy tekstów zmieniają prawdziwą informację na bardziej atrakcyjną dla czytającego.