Odpowiedzi

2010-02-15T19:03:19+01:00
Gołębica-gdy jezusz brał chrzest w jordanie zgromadzonym tam ludziom ukazała sie św. trójca Bóg ojciec, syn boży i duch święty. ogień- kiedyś maryja spotkała sie z apostołami nagle poczuli wiatr i nad ich głowami ukazały sie ogniste języczki.
55 4 55
Najlepsza Odpowiedź!
2010-02-15T22:19:58+01:00
Symboli ducha sw jest 7 :1 woda 2 ogien 3 pieczec 4 światlo 5 golebica 6 namaszczenie 7 oblok

Woda - Symboli wody oznacza działanie Duch Świętego w sakramencie chrztu.

Namaszczenie - Symbolika namaszczenia olejem także oznacza Ducha Świętego. We wtajemniczeniu chrześciajńskim jest ono sakramentalnym znakiem bierzmowania.

Ogień - Podczas gdy woda oznacza narodzenie i płodność życia, ogień symbolizuje przekształcającą energię dzieł Duch Świętego.

Obłok i Światło - Te dwa symbole są nierozłączne w objawieniach Ducha Świętego - objawiają Boga żywego i zbawiającego, osłaniając transcendencję Jego chwały.

Pieczęć - obraz pieczęci wskazuje na niezatarte znamię namaszczenia Duch Świętego w sakramentach chrztu, bierzmowania i kapłaństwa.

Ręka - Jezus "Palcem Bożym wyrzuca złe duchy" (Łk 11,20). Jeśli Prawo Boże zostało zapisane na kamiennych tablicach "Palcem Bożym" (Wj 31,18), to "list Chrystusa" powierzony Apostołom jest napisany "Duchem Boga żywego nie na kamiennych tablicach, lecz na żywych tablicach serc" (2Kor 3,3).

Gołębica - Na końcu potopu wypuszczona przez Noego gołębica powraca, niosąc w dziobie świeżą gałązkę z drzewa oliwnego na znak, że ziemia znowu nadaje się do zamieszkania. Gdy Chrystus wychodzi z wody po swoim chrzcie, zstępuje na Niego Duch Święty w postaci gołębicy i spoczywa na Nim.
7 4 7