Odpowiedzi

2010-02-15T18:40:36+01:00


1."Udział Millera w zabójstwie Papały". Miller: Bzdura!

Bzdurą nazwał b. premier Leszek Miller słowa Artura Zirajewskiego, który odpowiedzialnością za zabójstwo Marka Papały obciążył w 2007 r. właśnie Millera. Według niego gangster powiedział to, czego od niego w tym czasie oczekiwano.

2.Tajne materiały o Sikorskim? Tusk czeka

Premier Donald Tusk nie dysponuje żadnymi tajnymi materiałami związanymi z Radosławem Sikorskim - powiedział w poniedziałek rzecznik rządu Paweł Graś.

3.J. Kaczyński: Nikt nie zbiera haków na Sikorskiego

Prezes PiS Jarosław Kaczyński powiedział dziennikarzom w Radomiu, że nikt nie zbiera "haków" na Radosława Sikorskiego. Użycie tego terminu uznał za nadużycie dziennikarzy "Newsweeka", którzy przeprowadzali z nim wywiad.

4.Jest śledztwo ws. adopcji dzieci przez homoseksualistów

Jest śledztwo w sprawie zamieszczenia w internecie ogłoszenia dotyczącego adopcji dzieci przez osoby homoseksualne - wszczęła je warszawska prokuratura apelacyjna


5.Prezydent zaprosił szefa MSZ ws. wydarzeń na Białorusi

Prezydent Lech Kaczyński zaprosił szefa MSZ Radosława Sikorskiego na spotkanie na godzinę 16 - poinformował szef Kancelarii Prezydenta Władysław Stasiak. Spotkanie ma związek z wydarzeniami na Białorusi.

6.Beatyfikacja ks. Popiełuszki 6 czerwca

Ks. Jerzy Popiełuszko zostanie beatyfikowany 6 czerwca tego roku, w dniu Święta Dziękczynienia w Warszawie - poinformował metropolita warszawski, abp Kazimierz Nycz. Wczoraj jako pierwsze podały tę wiadomość "Wiadomości" TVP 1.

7.Romaszewski występuje z klubu PiS

Wicemarszałek Senatu Zbigniew Romaszewski występuje z klubu parlamentarnego Prawa i Sprawiedliwości - dowiedziała się PAP z otoczenia wicemarszałka.

8.Zmarł wybitny aktor Jerzy Turek

W niedzielę w Warszawie zmarł Jerzy Turek jeden z najbardziej lubianych polskich aktorów, odtwórca wielu niezapomnianych teatralnych i filmowych ról, m.in. trenera Wacława Jarząbka z "Misia" Stanisława Barei.

inne masz na tej stronie ->http://www.goin.pl/
Najlepsza Odpowiedź!
2010-02-15T18:50:05+01:00
1) Polscy sportowcy już dawno tak dobrze nie zaczęli igrzysk olimpijskich. Medalowe konto reprezentacji otworzył w sobotę, pierwszego dnia rywalizacji w Vancouver i okolicach, srebrnym krążkiem Adam Małysz.
Prezes Polskiego Komitetu Olimpijskiego Piotr Nurowski przyznaje w rozmowie z Polskim Radiem, że to wymarzony początek igrzysk. - Dzięki wczorajszemu medalowi jest już pewne, że igrzyska w Vancouver będą trzecimi zimowymi z rzędu, z których Polacy nie wrócą z pustymi rękami - mówi Nurowski.

2) Beatyfikacja księdza Jerzego Popiełuszki nastąpi 6 czerwca, w dniu Święta Dziękczynienia - ustaliły "Wiadomości" TVP1. Szczegóły uroczystości zdradzi niebawem metropolita warszawski arcybiskup Kazimierz Nycz podczas specjalnej konferencji prasowej.
Już w trakcie bożonarodzeniowego orędzia prymas Polski abp Henryk Muszyński zapowiedział, że rok 2010 będzie "rokiem dwóch wielkich beatyfikacji": Jana Pawła II i właśnie ks. Popiełuszki. Dotąd jedna nieznana była dokładna data wyniesienia na ołtarze kapelana "Solidarności".
Proces beatyfikacyjny księdza Jerzego Popiełuszki - bestialsko zamordowanego przez funkcjonariuszy komunistycznych służb bezpieczeństwa - rozpoczął się w 1997 r., w 13 lat po jego męczeńskiej śmierci.

3) W katastrofie kolejowej niedaleko Brukseli zginęło co najmniej 18 osób. To najnowszy bilans porannego zderzenia dwóch pociągów w miejscowości Halle. Rannych zostało około 250 pasażerów.
Poranne pociągi były zatłoczone - wielu Belgów jechało do stolicy do pracy. Najciężej ranni zostali natychmiast przewiezieni do szpitali. Osobom lżej rannym pomoc została udzielona na dworcu w Halle i w centrum miasta.
Wszczęto już dochodzenie w sprawie przyczyn katastrofy. Z najnowszych informacji wynika, że był to błąd jednego z maszynistów, który zignorował czerwone światło.


4) Sześć dni po wyborach prezydenckich na Ukrainie, Julia Tymoszenko oceniła ich wynik. Urzędująca premier, która zdobyła drugie miejsce, powiedziała, że zostały one sfałszowane. Jej zdaniem zwycięzcy - Wiktorowi Janukowyczowi dodano milion głosów.
10 lutego ukraińska Centralna Komisja Wyborcza ogłosiła wyniki drugiej tury wyborów prezydenckich. Według niej, Wiktor Janukowycz zdobył 48,95 proc. głosów, a Julia Tymoszenko 45,47 proc. Różnica ponad 3 punktów procentowych oznacza, że lidera Partii Regionów poparło prawie 900 tysięcy wyborców więcej.

5) Premier Donald Tusk w imieniu polskiego rządu oraz obywateli przesłał na ręce premiera Belgii Yvesa Leterme'a kondolencje w związku z tragicznym wypadkiem kolejowym, do którego doszło niedaleko Brukseli.
W depeszy kondolencyjnej szef rządu poprosił premiera Belgii o przekazanie wyrazów współczucia rodzinom ofiar, z którymi łączymy się w bólu - poinformowała Kancelaria Premiera.
W katastrofie kolejowej niedaleko Brukseli zginęło co najmniej 18 osób. To najnowszy, choć jeszcze niepełny bilans porannego zderzenia dwóch pociągów w miejscowości Halle. Władze nie wykluczają, że liczba ofiar śmiertelnych wzrośnie do 25. Rannych zostało ponad 50 pasażerów.

6)We wtorek o godz. 15.00 zbiera się zarząd Platformy Obywatelskiej, podczas którego zostanie wybrana metoda wyłonienia kandydata na prezydenta. Donald Tusk mówił w ubiegłym tygodniu, że jest za tym, by odbyły się w partii prawybory. Wśród potencjalnych kandydatów PO na prezydenta wymienia się, oprócz Sikorskiego, marszałka Sejmu Bronisława Komorowskiego.

7) Zmarł Gruzin Nodar Kumaritaszwili - saneczkarz, który wypadł z toru podczas piątkowego treningu przed olimpijskimi zawodami w Whistler.
Kumaritaszwili miał wypadek podczas drugiej serii treningowej. Nieprzytomnego zawodnika reanimowano, a po kilku minutach zawieziono do szpitala.
O śmierci sportowca poinformował Międzynarodowy Komitet Olimpijski. - Tragedia rodziny zawodnika i jego kolegów z reprezentacji położy się cieniem na dzisiejszej ceremonii otwarcia igrzysk - przyznał wiceprezydent MKOl Thomas Bach.


:)