Odpowiedzi

2010-02-15T19:27:16+01:00
Na kontynencie mieszka ok. 900 mln ludzi.Większość mieszkańców Afryki ma czarny kolor skóry.Jednak nie we wszystkich częściach Afryki dominują przedstawiciele rasy czarnej.Północną część kontynentu zamieszkują niemal wyłącznia Arabowie-rasa biała.Arabowie żyją również na w połódniowej części kontynentu .Największą wyspę Afryki - Madagaskar zamieszkują przedstawiciele rasy żółtej -Malgasze.
Afryka jest bardzo zróżnicowana pod względem ludnościowym .Żyje w niej kilkadziesiąt ludów , które dzielą się na setki plemion.Większość z nich posługuje się odrębnymi językami,prowadzi inny tryb życia ,ma odmienne zwyczaje i wierzenia.
5 4 5
Najlepsza Odpowiedź!
2010-02-15T22:17:54+01:00
Afrykę nazywa się niekiedy Czarnym Lądem.Północną cześć kontynentu zamieszkują niemal wyłącznie Arabowie, których zalicza się do rasy białej. Ludzie należący do tej rasy żyją również w południowej części kontynentu.Są to między innymi potomkowie europejskich kolonizatorów nazywanymi Afrykanerami. Na Madaskarze zamieszkują w większości przedstawiciele rasy żółtej , Malgasze. Od VIII wieku handel, podboje i kolonializm przyczyniły się do pojawienia w Afryce religii monoteistycznych, takich jak islam. W Afryce Północnej islam zajął całkowicie miejsce religii tradycyjnych, których wyznawcy często czcili swych przodków. W państwie Aksum w połowie IV wieku przyjęto chrześcijaństwo.

Jak coś możesz sobie skrócić ;d ;)
11 3 11