Mam napisać przemówienie na temat znaczenia dorobku kochanowskiego dla kultury polskiej mam to podzielić na dwie części na dla kultury renesansu i dla kultury wspolczesnej. W sumie ma być 10 argumentów. Najlepiej jak by było po 5 dla kazdej cześci ale nie musi być. i Przemówienie musi spełniać następujące punkty:
1. określić dokładnie temat
2. Ma miec charakter polemiczny. Wstęp rozwiniecie - przedstawiam swoje poglądy i potwierdzam ich słuszność i na koniec polemizuje z oponentami
3. Różne środki stylistyczne metafory wykrzyknienia pytania retoryczne porówniania anafory wyliczenia

Poziom licealny i mam bardzo wymagajaca nauczycielke od polskiego. Dowód jestem na profilu mat-fiz ; D .Nie przyjmuje przerobionych prac z internetu. Zadania na jutro takze kto pierwszy da dobrą prace dam najlepsze.

1

Odpowiedzi

2010-02-17T10:50:54+01:00
Znaczenie dorobku Jana Kochanowskiego dla kultury polskiej ma ogromne życie dla Polaków, dla kultury renesansu jak i współczesnej.Jest on jednym z najświetniejszych twórców w całych dziejach literatury polskiej. Po kilkuletnim pobycie na dworach możnowładców małopolskich z dworzanina stał się Sekretarzem Jego Królewskiej Mości.
Napisał wiele wspaniałych wierszy, a wśród nich treny, psalmy: 91, 115, 150. Ciekawym utworem jest też "Pieśń świętojańska o Sobótce". Czyż naprawdę nie zasługuje na miano najlepszego pisarza renesansu?
Nie tylko pisał wiersze, ale coś co w niektórych budzi zachwyt i ubaw. Są to fraszki.Ten autor podnosi nas na duchu. Powinniśmy iść za nim i brać z niego przykład.
Według mnie to naprawdę najlepszy pisarz czasów renesansu. Nie wyobrażam sobie innego od niego
1 5 1