Help!!! Mam zadanie z religii którego nie potrafię rozwiązać.

Niektórym ludziom wydaje się, że cierpienie za wiare to problem nieaktualny, historyczny. Tymczasem i w dzisiejszych czasach ci, którzy chcą być ludźmi sumienia - chcą czynić dobro, dochowując wierności Jezusowi Chrystusowi - bywają uważani za ,,ludzi nie z tej epoki''. Czy jesteś przygotowany na to, że i ty możesz spotkać się z odrzuceniem i wyśmianiem przez innych? Pomyśl, jak postąpiłbyś w takiej sytuacji?

2

Odpowiedzi

2010-02-15T20:31:37+01:00
W takiej sytuacji znalazłabym dwa wyjścia:
1.Zignorować innych i nie słuchać tego co mówią i nie patrzeć na to, co robią.
2.Nazwać ich grzesznikami i pomóc im się nawrócić,jeśli nie skorzystają z mojej pomocy to ich strata bo przecież liczą się dobre chęci :)Pan Bóg ukarze tych na swój sposób, a ja nadal będę podążać za Jezusem Chrystusem nikt mi w tym jakimś wyśmiewaniem tego nie utrudni.no więc wyjście 2 jest podobne do pierwszego...
2010-02-15T23:51:32+01:00
Jestem przygotowana na wyśmianie i odrzucenie. Nie obchodzi Mnie to co ktoś o Mnie myśli choć to jest ważne ale nie najważniejsze. W swoim życiu kieruje się sercem i mam zasady których mimo wyśmiania i odrzuceniu nie złamie. Bardzo ważne jest to aby mieć przyjaciół albo osobę ,która pomorze Ci trwać w swoich zasadach. Mimo , to że czasem jest może ciężko warto nie dać się i być kimś wyjątkowych, pomocnym .