Odpowiedzi

Najlepsza Odpowiedź!
2010-02-15T21:18:27+01:00
ZSRR- zwiazek socalistyczny republik radzieckich,
W okresie od powstania (1922) do wybuchu II wojny światowej (1939) ZSRR graniczył z Finlandią, Estonią, Łotwą, Polską i Rumunią w Europie; Turcją, Iranem, Afganistanem, Chinami i Japonią w Azji. Mongolska Republika Ludowa i Tannu-Tuwa były marionetkowymi państwami buforowymi ZSRR w Azji. Po zakończeniu II wojny światowej ZSRR graniczył z: Norwegią, Finlandią, Polską, Czechosłowacją, Węgrami, Rumunią, Turcją, Iranem, Afganistanem, Chinami, Mongolią, Koreą Północną i Japonią.
przywodca- józef Stalin
Włochy w czasie II wojny światowej były jednym z agresorów i do 8 września 1943 oficjalnym sojusznikiem III Rzeszy. Faszystowskie państwo było uznawane przez aliantów jako jedno z głównych przeciwników, będące głównym obok Rzeszy i Japonii państwem Osi. Do wojny włączyły się 10 czerwca 1940.

Wojna zakończyła się dla Włoch klęską i zniszczeniem kraju. Wojskom nie udało się podbić Północno-Wschodniej Afryki i Bliskiego Wschodu, a Bałkany zdobyto tylko dzięki pomocy Niemiec.

Klęski militarne w Afryce doprowadziły do lądowania Sprzymierzonych na Sycylii. To pociągnęło za sobą poważne skutki: zamach stanu, rozejm z aliantami a potem przejście na ich stronę, podział kraju i wojnę domową. Kraj został zniszczony przez walki trwające tam do 2 maja 1945
niemcy- byli oburzeni za traktat wersalski . ten traktat ich zniewarzyl, ponizyl, upokozyl, i hitler chcial sie odegrac i w miejsce nadrenia wprowadzil wojska, zabral czeskie sudety, a potem czechy jednoczenie podzielil czechoslowacje na dwa kraje, wszystko doprowadzilo do wybuchu 2wojny swiatowej....
2 5 2