Odpowiedzi

Najlepsza Odpowiedź!
2010-02-15T22:12:24+01:00
Harry, Ron i Hermiona to główni bohaterzy cyklu książek o Harrym Potterze. Zaprzyjaźnili się już w pierwszej klasie. Najprawdopodniej zedecydowała o tym gra przeciwieńst (Hermiona jako dobra i pilna uczennica, a Harry i Ron byli jednak jak to chłopcy trochę bardziej 'wyluzowani'), a także ich wspólny wróg - Draco Malfoy. Nastolatkowie wspierają się w trudnych momentach i zawsze mogą liczyć na swoją pomoc. Tworzą trójkę zgranych i niezwykle lojalnych przyjaciół. Ron i Hermiona wiedząc, że Harry miał trudne dzieciństwo starają się stworzyć mu namiastkę domu. Szczególnie widać to w postawie Rona, który chętnie zaprasza Harrego do domu i nie jest zazdrosny, gdy jego matka zwraca się do niego jak do własnego syna. Za to Hermiona zawsze ma cenne i trafne rady, które niejednokrotnie uratowały chłopców z problemów i tarapatów. Sądzę, że taka przyjaźń jak Rona, harrego i hermiony sprawiła, że razem mogli przeżyć nawet największe niebezpieczeństwo, dzięki swojej bliskości i wsparciu pokonali Voldemorta.
Także im zdarzały się jednak drobne nieporozumienia. Doskonale widać to w ostatniej części 'Harrego Pottera(...)', kiedy to Ron opuszcza pozostałą dwójkę, gdyż nie wierzy w powodzenie przedsięwzięcia szukunia horkrusów. Po dokładnym przemyśleniu całej sprawy, żałuje tego i w niedługim czasie wraca.
Ich przyjaźń nie rozpada się po zakończeniu edukacji w Hogwarcie. Możliwe, że to właśnie wtedy jest najsilniejsza bo wzmocniona wspólnym przeżywaniem ostatnich wydarzeń. W dorosłym życiu nadal pozostali sobie wierni. Hermiona i Ron zostali małżeństwem, a Harry biorąc ślub z Ginny także stał się częścią ich rodziną.
17 4 17