Odpowiedzi

2010-02-16T10:37:20+01:00
Pieniądze szczęścia nie dają. Nie zawsze gdy mamy pieniądze to jesteśmy szcześliwi. Czasem mamy wszystko: pieniądze, wielki dom, samochód, dobrą pracę itd. Ale jednak nadal czujemy sie niedocenieni i nie dopoełnieni. Chociaż więcej rzeczy mamy właśnie dzięki nim to warto jeszcze pomyśleć o innych dobrach, nie tylko materialnych.
Najlepsza Odpowiedź!
2010-02-16T11:01:40+01:00
Temat:"czy pieniądze dają szczęście, czy człowiek szczęśliwy musi być bogaty?"
Nie zgadzam się z pytaniem postawionym w temacie. Poprzez moją wypowiedź spróbuje dowieźć swej racji.
W dzisiejszych czasach światem rządzi pieniądz. Zgodzę się z tym. Możemy kupić wszystko: władzę, przyjaciół, kobietę, ziemie itd.. Ale czy tak naprawdę możemy kupić"wszystko"? Oczywiście, że nie. Po głębszym zastanowieniu za pieniądze nie kupimy miłości! najważniejszej cnoty na całym świecie. Goerge Michael śpiewał:" pieniądze nie mogą kupić ci miłości". Pieniądze nie mają dla nas żadnego znaczenia jeżeli nie mamy zdrowia. Co jeśli najlepsi lekarze zawiodą? Nawet jak oddamy cały majątek to i tak nie powrócimy do zdrowia-może być i tak... Przyjaciele? Do czasu aż będziemy mieć pieniądze! Prawdziwych poznasz w biedzie.
Zgodzę się, że super było by być kochanym, zdrowym i do tego mieć tonę złota. Nawet nie mając pieniędzy nikt nie powiedział, że nie można się dorobić. Uważam, że trzeba stosować filozofie kaizen. Metoda małych kroków. To książka w której mówi się o tej technice, która wiedzie prym w Japońskich firmach.
A co jeśli nam ktoś umrze ? Ktoś, kogo kochamy nad życie? Mówimy "zabierz ten majątek, oddaj mi dziecko!".
Uważam, że można być sczęśliwym bez pieniędzy.
Jeżeli mamy dobrych przyjaciół, ukochaną rodzinę, dzieci, które są zdrowe i mądre. Otacza nas wtedy radosny świat.
Reasumując. W wyniku mojej analizy nadal twierdzę, że pieniądze nie dają szczęścia i że można być szczęśliwym bez pieniędzy