Napisz przemowienie na temat NIE MOŻEMY BYĆ OBOJETNI W OBEC ZLA.(kartka kancelaryjna).
Ma przywiązywać do lektury Niemcy o złu ktore sie tam działo i wogole trzy akapity.
Potrzebuje na juyro do szkoły wiec najlepiej jak by dzisiaj było lub dało sie zrobic
Troche napisałam ale potrzebuje miec wiecej.!!!!!!!!!!!!

1

Odpowiedzi

Najlepsza Odpowiedź!
2009-10-12T23:33:17+02:00
Znam tą lekturę więc pomogę mniej więcej ..:) Bynajmniej postaram się...

Nie powinniśmy, a nawet nie możemy pozostawać obojętni w sprawach dotyczących zła jakie ma miejsce obecnie w ówczesnej sytuacji w Polsce i inny krajach,ale jak również wielu naszych rodaków było przeciwnym złu w krajach okupowanych jak np. Polska. W lekturze szczególnie autor przybliża nam zło i sytuacje, które miały miejsce szczególnie opierające się na źle.
Dlaczego więc nikt z nas tego nie zmieni teraz ! i coś z tym złem nie zrobi,dlaczego nie potafimy odrzucić obojętności i zacząć walczyć z tym co złe? Przecież zło nie tylko szkodzi polityce przykładowo ale i całemu narodowi!. Czy działania w okupowanych krajach,kłamstwa i inne jeszcze rzeczy działały na korzyść ludzi? czy kto kol wiek zdążył pomyśleć co robi? . Zło to szczególnie mordowanie ludzi! a nawet dzieci np. jak jeden w oficerów zamordował dziecko żydowskie, ale jednak miał wyrzuty sumienia ,ale nasuwa się pytanie dlaczego tak postąpił? czy dziecko było czegoś winne??? oczywiście ,że nie!. W czasach okupacji było dużo sytuacji do których dojść nie powinno.. ale dalczego teraz niektórzy są obojętni złu? i nic z tym nie robia? czy nie widzą jaka krzywda sie dzieje ludzia dotkniętym takim sposobem lub inna kwestia dotycząca zła.
Więc nasuwa się nam czasami pytanie ,czy warto brać przykład w Niemców, czy innych państw i popierać zło. Oczywiście ,że nie nie dajcie się takiemu stylowi życia to nie jest moralne... przecież zło niszczy nie tylko nas ale i nasze sumienie i wyrzuty sumienia.

Nie obiecuje,że to jest dobrze:)
1 5 1