Odpowiedzi

Najlepsza Odpowiedź!
2010-02-15T22:54:56+01:00
Technika wykonania:
Z przysiadu podpartego skłon głowy w przód z jednoczesnym wznosem bioder (ciężar ciała przenieść na ręce), ugięcie ramion w stawach łokciowych, oparcie karku o podłoże i wykorzystując odbicie nogami - przetoczenie na plecach do przysiadu podpartego. W trakcie przetaczania nogi powinny być ugięte, a kolana i podudzia przyciągnięte do klatki piersiowej.
Asekuracja: Ustawienie z boku ćwiczącego, dalszą ręką - pomoc pod kark i głowę, bliższą- pod kolana w celu nadania rotacji.
Wskazówki metodyczne:
Naukę przewrotu należy rozpocząć od opanowania przetoczeń w skuleniu. Nauczanie przewrotu ułatwia zastosowanie pochylni i wykonywanie przewrotu z góry w dół. Do tego celu użyć można kilku ławeczek opartych skośnie o drabinki i pokrytych materacami. Zaleca się stosowanie "pochylni" poprzez unoszenie materaca (za dwa rogi) przez dwóch współćwiczących. Po opanowaniu podstawowej formy przewrotu w przód z przysiadu podpartego do przysiadu, należy zwiększyć odległość podparcia się rękami w stosunku do nóg i dążyć do uzyskania fazy lotu z całkowitym wyprostem nóg przy odbiciu.
8 4 8