Odpowiedzi

2010-02-16T09:17:10+01:00
Moja odpowiedź na pytanie zawarte w temacie brzmi nie. Moim zdaniem, by człowiek był szczeeęśliwy, potrzebuje miłości, troski, zrozumienia i pogody ducha.
Pierwszym moim argumentem jest życie scrouge z książki "opowieść Wigilijna". Mimo, że ma pieniądze, władzę jest samotny, gburowaty, a co sie z tym wiążę nieszczęśliwy. Jego jedyna droga w zyciu jest ciagle zbijanie fortuny. Nie widzi nic poza nimi. Omija go miłość i inne priorytetowe wartości życiowe.
Kolejną książką mówiącą o pieniądzach jest "Mały Książę". Chłopiec zauważa, że to fortuna rządzi światem. Dziecko ma inne spojrzenie na świat. W tej lekturze chłopiec widzi więcej niz większość ludzi dorosłych. Twierdzi, że to "najważniejsze jest niewidoczne dla oczu". Poucza i próbuje zrozumieć postawę dorosłych.
Dochodząc do sedna sprawy stwierdzam, że pieniądze przysłaniają ludziom prawdziwe wartości życiowe, przez co są zbyt zapatrzeni w siebie by dostrzec prawdziwe problemy, wiążące się z fortuną.
6 3 6
Najlepsza Odpowiedź!
2010-02-16T10:01:00+01:00
Pieniądze mają znaczenie w życiu każdego człowieka. Może ono być większe lub mniejsze, a zależy to od osobistego systemu wartości danej osoby.Są ludzie, dla których zgromadzenie jak największej fortuny jest życiowym celem, a za najwyższą wartość uważają pieniądz. Przykładem takiej osoby może być główny bohater książki ,,Opowieść wigilijna '' Charlesa Dickensa.Ebenezer Scrooge jest strasznie skąpy. Pieniądze zrobiły z niego oziębłego, chciwego i nieprzyjemnego człowieka. On jednak zmienił się, a jego majątek pomógł innym. Świadczy to o tym, że pieniądze trzeba umiejętnie wykorzystywać.
Kolejnym przykładem bogatego skąpca jest Harpagon z powieści Moliera ,,Skąpiec".Harpagon gromadzi bowiem pieniądze i dobra, a każda konieczność choćby najmniejszego uszczuplenia budżetu przyprawia go o mdłości. Wszystkie cenne przedmioty zamyka w sejfach i szkatułkach, posiada składy starych mebli, o których nie wiedzą nawet najbliższe my osoby.Harpagon jest owładnięty manią pieniędzy, która przysłania mu wszystkie inne sprawy.Z pewnością bez pieniędzy nie da się żyć, jest to wręcz niemożliwe, ale nie możemy pozwolić na to, żeby zawładnęły nami i stały się narzędziem zła.Pieniądze to tylko środek, który powinien ułatwić nam życie, a nie być celem życia. Bez względu na to, jak bardzo są ważne pieniądze w naszym życiu, nie mogą być one najważniejsze.Każdy z nas powinien wiedzieć, że wspaniale jest mieć pieniądze, dopóki nie straci się mądrości dostrzegania rzeczy, których nie można za nie kupić. Nie wszystko przecież można przeliczać na pieniądze. Istnieją rzeczy, których nie jesteśmy w stanie posiadać dzięki pieniądzom, np. szacunek i przyjaźń drugiego człowieka. Nie każdy bogaty człowiek musi być też szczęśliwy. Nie można szukać szczęścia w pieniądzu i dobrach materialnych, ponieważ w ten sposób nigdy go nie osiągniemy.
Uważam, że ludzie nic powinni przywiązywać zbyt wielkiej wagi do pieniędzy, lecz skupić się na rzeczach o wiele bardziej wartościowych. Takich jak rodzina,przyjaciele oraz bliskie osoby. Staną się wtedy najbogatszymi i najbardziej szczęśliwymi ludźmi na świecie.5 5 5