Odpowiedzi

Najlepsza Odpowiedź!
2010-02-16T12:24:59+01:00
Jednym z państw w którym panował ustrój totalitarny były Niemcy. Nazizm był niemiecką odmianą faszyzmu który został wprowadony przez Musolliniego we Włoszech. Został wprowadzony przez Hitlera siłą - tzw. pucz Monachijski. Wkrótce rządy całkowiecie opanował Hitler i jego partia (NSDAP?).
Hitler będąc w więzieniu napisał książkę pt: "Mein Kampf" w której były zawarte między innymi postępowania wobez żydów. Uważał on że trzeba wytępić żydów gdyż są oni złem tego świata. I rzeczywiście gdy objął władzę zaczął gnębić się nad tą narodowaścią. Tworzył obozy koncentracyjne czy też obozy pracy.
Polityka nazistowska miała na celu wprowadzenie absolutnej władzy przywódcy i rzeczywiście udało mu się to. Nazim ograniczał wolność słowa a także funkcjonowanie niezależnych ugrupowań.
Ustrój totalitarny był wprowadzony w wielu krajach jednak w dzisiejszych czasach wyparła go demokracja no może poza Koreą Północną. Mamy nadzieję że ten ustrój już nigdy nie będzie funkcjownował w europie gdyż wprowadzał tylko złe rzeczy.
3 3 3