Czy może ktoś ułożyć mi z tych podanych informacji opis Heraklesa??
Ma to być na jutro na kartce od zeszytu.!!

1) Heros - półBóg półczowiek. Jego matką była królewna Alkmena a ojcem był Zeus

2) - miał jasne włosy, był umięśniony, ubiral się w krótką tunikę oraz sandały, nosił przepaskę na czole, niedbał o wygląd, nosił się skromnie

3) - odważny, silny, skromny, pomysłowy,

2

Odpowiedzi

2010-02-16T14:39:06+01:00
Herakles był pół bogiem i pół człowiekiem. Miał matkę Alkmenę i ojca Zeusa - boga Nieba i Ziemi.
Ten Heros charakteryzował sie odwagą, potężną siłą, pomysłowością, a także skromnością. Wyróżniał się umięśnionym ciałem. Niedbał o wygląd. Miał jasne włosy i nosił przepaskę na czole. Ubierał się w krótką tunikę i sandały. itp. itd.
Nic więcej nie podałaś, więc jest trochę krótki, ale mimo to mam nadzieję, że chociaż odrobinę pomogłam .:D Pozdrawiam :)
Najlepsza Odpowiedź!
2010-02-16T15:02:07+01:00
Herakles był herosem czyli półbogiem i pół człowiekiem. Był synem Zeusa, który zapewnił mu nieśmiertelność a jego matką była Alkmena. Herakles z wyglądu nie różnił się zbytnio od normalnych ludzi. Nosił krótką tunikę i sandały a na głowie miał przepaskę, nie dbał zbyt szczególnie o wygląd, nosił się skromnie. Był bardzo umięśniony, miła jasne włosy. Heraklesa wśród ludzi wyróżniała ponadprzeciętna siła. Herakles w trakcie wykonywania zadanych mu dwunastu prac ujawniał wielokrotnie swoje moce, siłę, odwagę, męstwo, spryt, pomysłowość.
1 5 1