Miłość i cierpienie - dlaczego zawsze razem?. Moje rozważania w kontekscie Cierpien młodego Wertera i własnych refleksji. -wypracowanie błagam wszystkich z całego serca uratuje mi to życie nie toleruje odp typu zobacz na necia np sciaga pl lub z sciagniete z neta prosze o sensowne wypracowanie

1

Odpowiedzi

Najlepsza Odpowiedź!
2010-02-16T15:17:08+01:00
Miłość i cierpienia od prehistorii występują razem, wyobraźmy sobie życie jeżeli na świecie byłaby tylko miłość lub tylko cierpienie. Miłość jest ważna aby odnaleźć się w swoim życiu, mieć dla kogo żyć, ale jeślibyśmy w kółko koło siebie mieli miłość, miłość i miłość to w końcu ona przerodziłaby się w jakieś złe uczucia, dlatego istnieje cierpienie, które uczy nas pokory.
Przyjrzyjmy się teraz miłości, istnieje ona od stworzenia świata nasi przodkowie, żyli nią, dzięki niej my w tych czasach możemy żyć. Pomagała i pomaga ona nie zatracić się w codziennym życiu, pokazuje nam ona prawdziwy sens bytu człowieka na ziemi.Jest ona dla nas pocieszeniem w chwilach trudnych, dzięki niej chcemy rano wstać z łóżka.
Cierpienie czym ono jest, nie jest to tylko jak twierdzą inni stan ducha, który najlepiej żeby nie istniał. Popatrzmy się jak wiele ludzi odnajduje sens życia nie w miłości ale w cierpieniu. W cierpieniu jest coś co zbliża człowieka bardziej do innych ludzi niż miłość.
1 5 1