Odpowiedzi

Najlepsza Odpowiedź!
2010-02-16T16:20:19+01:00
Zośka, Rudy, Alek byli ludźmi: “którzy potrafią pięknie umierać i pięknie żyć”, do dziś są symbolem bohaterstwa i patriotyzmu. Wszyscy byli odważni, dobrze zorganizowani, odpowiedzialni i szanujący się, razem pracowali i działali. Nigdy nie tracili pogody ducha, pomimo złej sytuacji na świecie.


“Zośka” to syn profesora i działaczki społecznej, zginął w akcji mając 22 lata. Był wysoki, szczupły, wysportowany, o delikatnej cerze i regularnych rysach. Miał jasne włosy i jasnoniebieskie oczy oraz dziewczęcy uśmiech. Miał wyjątkowe zdolności, był inteligentny. Sprawdzał się jako dobry organizator i przywódca, miał szerokie zainteresowania. Cechy jego charakteru to: upór, ambicja, wrażliwość, wyrozumiałość, spokój, opanowanie w działaniu. Lubił samotność, był konsekwentny, przewidujący, odpowiedzialny. “Zośka” był przywiązany do domu rodzinnego i ceniony przez kolegów i otoczenie.
“Rudy” pochodził z rodziny inteligenckiej, miał mądrą i życzliwą matkę. Zmarł na skutek skatowania przez gestapo. Był szczupłym, niewysokim chłopcem o piegowatej twarzy i rudych włosach. Był typem intelektualisty, miał uzdolnienia artystyczne, był majsterkowiczem. Troszczył się o własny charakter, był pomysłowy, uparty, wrażliwy, odpowiedzialny, wytrzymały na ból i cierpienie. Rudy był ceniony przez kolegów za wszechstronność, przywiązany do rodziny, nie łamał się pod naporem prześladowców.

“Alek” był synem kierownika fabryki (aresztowanego w 1939 r.), miał narzeczoną Basię, śmiertelnie ranny w akcji “Pod Arsenałem”. Był wysoki, szczupły, miał jasne włosy i niebieskie oczy. Wiecznie był uśmiechnięty, mówił szybko i dużo gestykulował. Miał niespokojną osobowość, zacięcie przywódcze. Był pasjonatem gór, filozofem, marzycielem, człowiekiem pomysłowym. Był roztrzepany i niefrasobliwy, w chwilach groźnych opanowany, szczery, uczynny, odważny, bezpośredni. Chętnie udzielał rad i pomocy, był uczynny i koleżeński, przywiązany do domu rodzinnego.