Leszek Kołakowski napisal ,że pewne liczby są nam przyjazne ,inne nie. Poszukaj w różnych żródłach wiadomości o symbolice liczb. Odpowiedz,które z nich w powszechnej opini sprzyjają szczęściu, a które - zwiastują kłopoty

Nie zabardzo to rozumiem. Czy mugł mi ktoś to wytumaczyc ??

Z góry Dzięki :)

2

Odpowiedzi

2009-10-13T09:40:40+02:00
Dla liczby 1 - szczęśliwe dni to: 1, 10, 28

Dla liczby 2 - szczęśliwe dni to: 2, 11, 29

Dla liczby 3 - szczęśliwe dni to: 3, 12, 21, 30

Dla liczby 4 - szczęśliwe dni to: 4, 13, 22, 31

Dla liczby 5 - szczęśliwe dni to: 5, 14, 23

Dla liczby 6 - szczęśliwe dni to: 6, 15, 24

Dla liczby 7 - szczęśliwe dni to: 7, 16, 25

Dla liczby 8 - szczęśliwe dni to: 8, 17, 26

Dla liczby 9 - szczęśliwe dni to: 9, 18, 27

Dla liczby 11 - szczęśliwe dni to: 2, 11, 22, 29

Dla liczby 22 - szczęśliwe dni to: 2, 4, 11, 22

Każdy człowiek ma inną szczęśliwą liczbę, a jaka ona jest możemy się dowiedzieć od wróżki lub za pomocą numerologii. :)
28 3 28
2009-10-13T09:52:07+02:00
Na przykład w Chinach pewnym liczbą przypsuje się pewne znaczenie pozytywne lub negatywne.
Liczby szczęśliwe to; 2,3,5,6,7,8,9
Liczby nieszczęśliwe to : 4– Czwórka w wielu kulturach azjatyckich uważana jest za liczbę przynoszącą pecha. Brzmi tak samo jak „śmierć”. Aby uniknąć jej w niektórych budynkach „nie ma” piętra czwartego. W Hong Kongu zdarza się tak, że niektóre wieżowce nie mają żadnego piętra, w których zawarta jest liczba cztery. I tak jeśli najwyższe piętro opatrzone jest numerem pięćdziesiątym, w rzeczywistości jest trzydziestym szóstym.
5 – Piątka może mieć też znaczenie negatywne, gdyż wymawia się ją jak „nie”. Wiele zależy koło jakiej liczby stoi. W połączeniu ze śmiertelną czwórką w liczbie 54, znaczenie piątki jest pozytywne. Jednak już 53 jest negatywne. Znaczy mniej więcej „nie żyć”.
6 – Szóstka w dialekcie kantońskim może być kojarzona z czasownikiem „upadać”.
Za najbardziej szczęśliwe uważa się 6,8,9Numerologia - wiedza tajemna o magicznym, ukrytym znaczeniu liczb, a także system obliczeń opartych na przypisywaniu literom określonych liczb.

W czasach starożytnych, kiedy powstała większość nauk tajemnych, jak tarot, chiromancja i astrologia, narodziła się też numerologia. Pitagoras, grecki filozof z V w.p.n.e. stworzył koncepcje opartą na twierdzeniu, że liczby mają magiczne znaczenie pozwalające opisać świat. To wiedza o liczbach, ich właściwościach i możliwościach jakie dają każdemu z nas. Dzięki niej możesz dowiedzieć się, dlaczego czasami nie potrafisz poradzić sobie z drobiazgami lub dlaczego zdarzają Ci się niespodziewane dary od losu. To liczby rządzą otaczającym nas światem i warto poznać ich tajemnice. Już tysiące lat temu wtajemniczeni mędrcy zgłębiali znaczenia liczb, szukając w nich odpowiedzi na pytania dotyczące sensu istnienia świata. Powstała nawet nauka o symbolice liczb i ich mistycznych znaczeniach - numerologia. Okazało się bowiem, że potęga zawarta w liczbach może niszczyć lub tworzyć, zapewniać sukces lub sprowadzać klęskę. Numerologia swoim rodowodem sięga zamierzchłych czasów starożytnego Babilonu, Izraela, kultury Majów i niektórych plemion afrykańskich. Jednak prawdziwą kolebką numerologii są Chiny, gdzie najwcześniej za pomocą liczb określano energetyczny wizerunek wszechświata. Chińscy numerolodzy uważali bowiem, że każdej energii, czyli wibracji, przypisana jest określona liczba. Oznacza to, że wszystko, co istnieje, da się przedstawić za pomocą liczb, dlatego tak ważne jest poznanie treści ukrytych w każdej z nich. Jest to wiedza, dzięki której możemy określić zjawiska do tej pory niezauważalne, a dotyczące zarówno nas samych, jak i otaczającego nas świata.
Te informacje są z internetu z national geografic i z podręcznika numerologicznego
16 3 16