Wyjaśnij,dlaczego wielu ludi na całym świecie uważa Jana Pawła 2 za autorytet.Wykorzystaj informacje zawarte w Warto wiedzieć.

Warto Wiedzieć.
Korol Wojtyła żył w latach 1920-2005.Był pierwszym papieżem Polakiem
i jedną z najwybitniejszych postaci współczesnego świata.Podczas swojego 26-letniego pontyfikatu Jak Paweł 2 odbył ok. 100 pielgrzymek zagranicznych i odwiedził ponad 120 krajów na różnych kontynentach.Spotykał się z ludźmi chorymi i niepełnosprawnymi,z młodzieżą, z głowami państw,a także z przedstawicielami innych wyznań i religii.Cieszył się ogromnym szacunkiem ludzi na całym świecie.Pośredniczył w sporach międzynarodowych,wzywał do pokoju i pojednania miedzy ludźmi.Na wspólnej modlitwie o pokój gromadził przedstawicieli różnych religii.Dla Polaków szczególnie ważne były pielgrzymki Jana Pawła 2 do ojczyzny.

2

Odpowiedzi

Najlepsza Odpowiedź!
2010-02-16T16:36:21+01:00
Według mnie wielu ludzi na całym świecie uważa Jana Pawła II za autorytet,gdyż zawsze kochał bliźniego i był wobec niego otwarty.Szczególnie upodobał sobie młodzież,ponieważ uważał że są oni przyszłością świata i to od nich zależy jego los.Twierdził,że najważniejsza jest miłość i pokój na świecie,dlatego zawsze do niego dążył i starał się pogodzić największe religie świata.W całym swoim pontyfikacie bardzo dużo podróżował i szerzył naszą religie na całym świecie.Przeżył lata wojny,gdzie nie myślał o sobie tylko o innych.To on ustanowił Tajemnicę Światła i powołał do życia dzieło Matki Teresy z Kalkuty.


Myśle że pomogłam:)
21 4 21
2010-02-16T16:38:04+01:00
Wielu na świecie uważa Jana Pawła II z a autorytet ponieważ nie patrzył jaki kolor skóry mają ludzie czy dzieci, albo czym im się podobały czy nie. Jego zdaniem było najważniejsze co mają w środku w sercu. Bardzo kochał bliźnich a szczególnie młodzież. Napusał też tajemnicę światła. odwiedził bardzo wile ludzi na ziemi którzy z wielką chęcią przychodzili aby znów go spotkać albo poznać. Był również jedynym polakiem papieżem.
8 4 8