Odpowiedzi

2010-02-17T08:57:45+01:00
Barbarzyńcy wdzierali się na tereny imperium rzymskiego, grabiąc i pustosząc je straszliwie. Władcy rzymscy, bezsilni wobec najazdów plemion germańskich, pozwolili im osiedlić w granicach państwa rzymskiego. Sytuacja Rzymu była bardzo trudna. Brakowało pieniędzy na utrzymanie licznej armii, coraz częściej dochodziło do walk o władzę cesarską, pogłębiał się kryzys gospodarczy. To wszystko przyczyniło się do osłabienia potężnego niegdyś imperium.
W 476 roku wódz armii germańskiej Odoaker wtargnął do Rzymu pozbawiła tronu ostatniego cesarza rzymskiego i ogłosił się królem Italii.
Cesarstwo zachodniorzymskie przestało istnieć. ;)
  • Użytkownik Zadane
2010-02-17T10:02:06+01:00
Na skutek Wędrówki Ludów, plemiona barbarzyńskie zaczęły wkraczać na tereny należące do cesarstwa, które przeżywało już wtedy kryzys wewnętrzny, przez co było osłabione. W ten sposób Cesarstwo Zachodniorzymskie nie stanowiło takiego zagrożenia jak przedtem, co poskutkowało odebraniem znaczych terenów należących do cesarstwa przez germanów.Co pogorszyło i tak już fatalną sytuację polityczną imperium i w znacznej części przyczyniło się do jego upadku.