Odpowiedzi

Najlepsza Odpowiedź!
2010-02-16T17:22:47+01:00
Johnny Depp

Jego pełne imię to John Christopher Depp III, w młodości był bardzo mocno związany ze swoim dziadkiem, który niestety zmarł gdy Depp miał siedem lat. Wkrótce po tym wydarzeniu cała rodzina przeprowadziła się na Florydę, gdzie ojciec aktora obiął posadę dyrektora ds. prac publicznych. Od tej pory Johnny miał się często przeprowadzać. Nigdy nie pogodził się z tym stylem zycia jak i śmiercią dziadka, co zaowocowało nastoletnim buntem. Aktor jako nastolatek opuścił się w nauce, zaczął eksperymentować z narkotykami, popadł w depresję.

Wówczas pomógł mu przede wszystkim jego wujek, ktory zaszczepił w nim miłośc do muzyki. Johnny sam nauczył sie grać na gitarze. Razem z grupą "The Flames" grywał w różnych knajpach na Florydzie, dorabiając w ten sposób. Z czasem grupa stała się całkiem sławana i zaczeła grac przed takim gwiazdami jak Iggy Pop. W jednym z klubów Depp poznal swoją przyszłą żonę - Lori Anderson. Małżeństwo trwało bardzo krótko, ale pozwoliło aktorowi poznać agenta. Tym samym aktorska kariera była w zasięgu jego ręki.

Debiutował w horrorze "Koszmar z ulicy Wiązów" (1984 r.) Wesa Cravena. Film nie nalezzał do najambitniejszych, także od tamtej pory aktor unikał filmów, które sam okreslał jako "beznadziejne".

Kolejną rolę, co prawda niewielką otrzymał w 1986r. w filmie Olivera Stone'a "Pluton", a z tego planu zdjęciowego trafił prosto do serialu telewizyjnego "21 Jump Street". Rola serialowa nie był tym, co aktor oczekiwał ale pozwoliła, by został dostrzeżony i otrzymał ciekawsze propozycje.W 1990 roku pojawił się w filmi znanaego rezysera Tima Burtona, "Edward nożycoreki", w którym zagrał tytułowego bohatera. Po tym filmie Depp pojawiał się w coraz lepszych produkcjach. Jego kreacja w filmie "Beksy" doskonale obrazował naturę aktora - outsidera, który nie zgadza się na obowiązujące normy i żyje w konflikcie z otaczającym go światem. W 1994 roku zagral najgroszego reżysera wszechczasów w filmie "Ed Wood", filmie nad którym ponownie pracował z Timem Burtonem.Kreacja ta zaowocowała mozliwością współpracy z takimi reżyserami jak Jeremy Leven, Terry Gilliam czy Jim Jarmusch.

Rok 1999 to kolejny film - efekt współpracy z Burtonem. Tym razem Depp pojawił się w produkcji zatytułowanej "Jeżdzieć bez głowy". W tym samym roku aktor pojawił się jeszcze w obrazie Romana Polańskiego "Dziewiąte wrota", opartym na powiesci Artura Pereza-Reverte.

Johnnego Depa mogliśmy zobaczyć w najróżniejszych filmach. Zagrał m. in. opętanego przez kosmitów astronautę w "Żonie astronauty", muzyka-cygana w uroczej i cieplej "Czekoladzie", kubańskiego pisarza Reinalda Arenasa w biograficznym filmie "Zanim zapadnie noc" oraz w thrillerze "Z piekła rodem". Użyczył także głosu w animowanym filmie Tima Butrona "Gnijąca panna młoda".

Sympatią widzów jak i krytkow cieszyła się rola w trzecz częściach "Piratów z Karaibów", w których aktor stworzył charakterystycznmą kreacją kapitana Jacka Sparrow'a. Kreacja ta została nagrodzona statuetką MTV Movie Awards oraz niminacją do Oscara, Saturna, Złotego Globu oraz brytyjskiej nagrody BAFTA. Chwaloną rolą była także kreacja stworzona przez Johnnego w filmie "Marzyciel". Za ten wystep nominowany był do Oscara, Złotego Globu, Saturna oraz nagrody BAFTA. W 2005 roku mogliśmy go oglądac w urozym filmie dla dzieci "Charlie i fabryka czekolady", w ktorym zagrał właściciela fabryki słodkości - Willy'ego Wonkę. W najbliższym czasie będziemy mogli zobaczyć go na ekranach kinowych w filmie "Wrogowie publiczni".

Johnny Depp uchodzi za symbol buntu i niezalezności. Jako jednemu z nielicznych aktorów udało się mu zerwac z wizerunkiem chłoptasia, jaki kreaował w swoich początkowych rolach.

Prywatnie związany jest z francuską piosenkarką i aktorką - Vanessą Paradis, z którą ma dwojkę dzieci. Na stałe mieszka w Paryżu. Słynie ze swoich agresywnych zachowań, np. w stosunku do fotoreporterów, uchodząc jednocześnie za bardzo wrażliwego.
2010-02-16T17:25:26+01:00
Jest synem Johna Deppa, inżyniera z Owensboro, i Betty Sue Wells, pracującej jako kelnerka. Ma trójkę starszego rodzeństwa – brata Danny'ego oraz siostry Christie i Debbie. Dwoje najstarszych dzieci Betty Sue Wells pochodzi z jej wcześniejszego związku.

Rodzina Deppów jest pochodzenia niemieckiego i irlandzkiego. Johnny Depp ma także indiańskie korzenie – jego dziadek ze strony matki pochodził z plemienia Czirokezów.

W 1973 roku Johnny z rodziną przeniósł się z Kentucky do Miramar koło Miami. W 1978 roku rodzice Deppa się rozwiedli; Debbie została z ojcem, z kolei Danny, Christie i Johnny z matką. W następnym roku Johnny ostatecznie porzucił szkołę.

Popularność wśród nastolatków zdobył grając jedną z głównych ról w serialu TV 21 Jump Street. Potrafi wcielić się w najróżniejsze role – od komediowych (Piraci z Karaibów) poprzez dramaty (Edward Nożycoręki), sensacyjne (Pewnego razu w Meksyku), skończywszy na thrillerach (Z piekła rodem).

Jest także znany z regularnej współpracy z reżyserem Timem Burtonem. Burton i Depp współpracowali dotychczas przy ośmiu filmach: Edward Nożycoręki, Ed Wood, Jeździec bez głowy, Charlie i fabryka czekolady, Gnijąca panna młoda, Sweeney Todd: Demoniczny golibroda z Fleet Street oraz Alicja w krainie czarów.

Johnny Depp zadebiutował jako reżyser i scenarzysta w filmie Odważny, gdzie zagrał również główną rolę.

Johnny dwukrotnie wziął udział w nagraniach z brytyjskim zespołem rockowym Oasis. Zagrał na gitarze w utworze "Fade In-Out", który znalazł się na wydanym w roku 1997 albumie Be Here Now, a także wziął udział w nagraniu piosenki "Fade Away (Warchild Version)", która znalazła się na stronie B singla "Don't Go Away".Gdy miał 40 lat gazeta "People" ogłosiła go najseksowniejszym mężczyzną na świecie.

Johnny był związany kolejno z Sherilyn Fenn, Winoną Ryder, Jennifer Grey i Kate Moss. Obecnie mieszka we Francji. Od 1998 roku jest związany z francuską piosenkarką i aktorką Vanessą Paradis. 27 maja 1999 na świat przyszła ich córka Lily Rose Melody Depp, a 3 lata później, 9 kwietnia 2002 urodził się ich syn Jack (John Christopher Depp III).

W 1993 roku wraz z wokalistą Gibbym Haynesem, wydał krótkometrażowy film Stuff, ukazujący chaos w życiu Johna Frusciante, ich przyjaciela, po długotrwałym przyjmowaniu narkotyków.