Odpowiedzi

Najlepsza Odpowiedź!
  • Użytkownik Zadane
2010-02-19T15:08:46+01:00
Twierdzenie "podróże kształcą" jest Twierdzenie "podróże kształcą" jest słuszne, a jego potwierdzenie spotykamy bardzo często. Niektórzy ludzie uważają, że wyjazd za granicę to tylko zwiedzanie kraju i rychły powrót do domu.
Otóż nie. Wybierając się na wycieczkę, uczymy się wielu nowych i fascynujących rzeczy. Pobyt w (tutaj miejsce na pewien kraj lub też miasto), choć krótki, dał mi olbrzymie wyobrażenie o tym, jacy są tamtejsi ludzie, jakie mają tradycje i zwyczaje, co jest dobre, a co złe w ich codziennym postępowaniu, jaka jest ich kultura i czym różni się od naszej. Po takiej podróży mogę wyciągnąć wnioski i dokonać analizy swojego życia. Dostrzeganie dobrych cech pozwala mi brać z nich przykład. Dzięki temu moje dotychczasowe życie w pewien sposób ulega transformacji. Pobyt za granicą to również spore zmiany. Poznajemy, a może nawet uczymy się języka obcego. Takie doświadczenie zawsze się może przydać. Oprócz tego na zagranicznej podróży utrwalamy matematykę, gdyż w każdym państwie spotykamy nową walutę. Każdy pieniądz na świecie ma inną wartość. Przeliczanie go na inny jest bardzo interesujące. Również ciekawym zajęciem jest porównywanie cen. Wiedza o życiu i mieszkańcach innego kraju rozwija moją wyobraźnię, która natychmiast pogłębia się i pobudza do wytężonego myślenia. Poza tym taki wyjazd, najczęściej połączony z wypoczynkiem, to poznanie krajobrazu i wielu ciekawych miejsc. Zwiedzanie to rzecz niezwykle przyjemna , która stanowi wielką atrakcję każdej wycieczki. Dzięki temu można nie tylko zobaczyć jakąś renesansową czy barokową budowlę, ale poznać jej historię, która może być powiązana z losami państwa, a nawet nas zaskoczyć. Znajomość poszczególnych miejsc może przydać mi się w przyszłości. Lecz w teraźniejszości zdobytą wiedzą mogę pochwalić się na lekcjach, ale także i kolegom, którzy jeszcze nie byli tam, gdzie ja. Poznanie kraju i jego ciekawszych kątów i zabytków, przydaje się także na lekcji geografii. Wtedy można zabłysnąć.
Tym samym chciałbym zachęcić wszystkich do podróżowania po całym świecie. Uwierzcie, podróże naprawdę uczą! Jeszcze raz podkreślam, iż twierdzenie zawarte w temacie jest prawdziwe i zostało uargumentowane w tej pracy.

źródło: http://www.polski.sciaga.biz/podroze-ksztalca.html