Witam. Potrzebuje na czwartek Prezentacji multimedialnej na temat wirusów komputerowych. Jeżeli komuś się nudzi, to mógłbymi zrobic, a jeżeli nie, to prosiłbym chociaż o jakieś wskazówki, żeby prezentacja była ciekawa. Tu są zagadnienia które mają się w niej znaleźć :
Ochrona przed wirusami komputera
wyjasnienie:wirus komputerowy
co zrobić aby nie było wirusa
co zrobic jesli do tego dojdzie
jak zastrzegac sie przed zawirusowaniem
co to sa kopie rezerwowe plikow i archiwizowanie danych
Z góryt dziekuje

2

Odpowiedzi

2009-10-13T15:27:54+02:00
Sry, ale zeby takie lenistwo prezentowac !!! ogarnij się !!!
Najlepsza Odpowiedź!
2009-10-13T17:15:19+02:00
Wiele przeczytasz na wikipedii, ale pamiętaj, aby nie dawać trudnych terminów, a te najważniejsze.
Myślę, że dobrze byłoby, gdybyś napisał o różnych typach malware'u (malware ma się do wirusów tak jak czworokąt do kwadrata; rootkity, robaki, wirusy, trojany, backdoory, exploity, keyloggery).
Daj termin "program antywirusowy" wraz z przykładami najpopularniejszych programów (największą skuteczność ma McAfee Antivirus, wg. Computer Bilda - niemiecka gazetka komputerowa).
Przy usuwaniu wirus czasem trzeba wejść do trybu awaryjnego (bodajże F8 po załadowaniu BIOSu, przed tym ekranem ładowania systemu ;))
Aby nie zarazić się wirusem trzeba mieć aktualny program antywirusowy i zdrowy rozsądek, ponieważ można się domyślić, że na stronach z crakami i kluczami będą wirusy ;)
Napisz, że warto wykonać także bootowalną płytę z antywirusem. Jest to płyta, na której jest antywirus, jednak jest ona samodzielna, czyli nie potrzebuje systemu operacyjnego. Niektóre programy antywirusowe mają taką możliwość. Wtedy mamy pewność, że wirus nie będzie próbował blokować programu.
Takie moje krótkie porady.