Napisz odpowiedż do jednego z podanych pytań (proszę pisać nie za krótkie bo na ocene to!!) xD
1)Spróbuj wyjaśnić potrzebę kierowania się w życiu społecznym różnego rodzaju regułami.
2)Czy zachowanie któregoś z rzykazań kościelnych sprawia ci trudność?Dlaczego?
3)W jaki sposób możesz okazywać swą troskę o potrzeby wspólnoty Kościola?
4)Wyjaśnij, dlaczego uczestnicząc we Mszy Świętej, przyjmując Komunię Świętą, a także przystępując do skramentu pokuty przyczyniasz się do umacniania wspólnoty Kościoła?

Pisć pliss baardzo ważne i potrzebne na jutro.. DAJE NAJ!!! :D;]

2

Odpowiedzi

2010-02-16T18:05:35+01:00
Możesz napisać tak, ale będziesz musiała to rozwinąć:
2.Czy zachowanie któregoś z przykazań kościelnych sprawia ci trudność?Dlaczego?
Zachowywać nakazane posty i wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych, a w okresie pokuty powstrzymywać się od udziału w zabawach.
(Przypuśćmy że) Lubisz bardzo dyskoteki i różne super imprezy z chłopakami. Odliczasz nawet dni do tych wszystkich zabaw i nie umiesz się powstrzymywać żeby w czasie Wielkiego Postu i wszystkich piątkach roku nie pójść na jakąś imprezę.

3.W jaki sposób możesz okazywać swą troskę o potrzeby wspólnoty Kościoła?
Piąte przykazanie przypomina wierzącym potrzebę solidarności z całą wspólnotą Kościoła, a szczególnie z potrzebującymi. Solidarność z potrzebującymi wyraża się przez ofiarowanie darów materialnych np. za pośrednictwem Caritasu, ale także poprzez okazywaną troskę, wsparcie duchowne i modlitewne.
9 3 9
Najlepsza Odpowiedź!
2010-02-16T18:08:50+01:00
ODPOWIEM NA 2 POLECENIE

Dla mnie trudność sprawia nowe 5 przykazanie "Troszczyć się o potrzeby wspólnoty Kościoła." Moim zdaniem to przykazanie wzbudza najwięcej sprzeciwu gdyż większość wiernych widzi w nim jedynie potrzeby materialne. Mimo jednak tego naszego zagubienia nie możemy wszystkiego oceniać tak wąsko i tylko materialnie.Ponadto, moje osobiste wewnętrzne przekonanie jest takie że ta duchowa troska jest dzisiaj bardziej potrzebna Kościołowi niż nawet nie wiem jak wielkie pieniądze.Dlatego to przykazanie sprawia mi trudność ponieważ nie zawsze modlę się za wspólnotę,której jestem członkiem.

Mysle że pomogłam.
8 3 8