Odpowiedzi

Najlepsza Odpowiedź!
  • Użytkownik Zadane
2010-02-16T22:20:18+01:00
Jak w wielu innych krajach świata Polska ma swoje typowe i jedyne zwyczaje oraz trydacje związane ze swoją kulturą i historycznym rozwojem. W pierwszym dniu wiosny ludzie robią kukły symbolizujące zimę i palą je w ogniskach lub rzucają je do rzeki lub morza. Oznacza to, że zima się skoczyła i nadeszła wiosna.
Wiosną mamy również specyficzne tradycje Wielkanocne.W Wielką Sobotę ludzie idą do kościoła z koszykiem pełnym jedzenia, żeby je poświęcić.
Niedziela Wielkanocna jest dniem Zmartwychwstania Pana Jezusa. W poniedziałek Wielkanocny ludzie leją wodę na innych. W domach ten kto wstanie pierwszy leje wodę na pozostałych członków rodziny którzy są jeszcze w łóżkach. Ale spacerowanie po ulicach jest całkiem niebezpieczne, gdyż chłopcy leją wodę na przechodzące dziewczyny i kobiety. W niektórych regionach chłopcy biją dziewczęta gałązkami. Pisanki też nalezą do Polskiej tradycji Wielkanocnej.
Tradycje Bożo Narodzeniowe są także bardzo ważne jak w większości krajów świata. Jest to najważniejsze święto w roku. W Wigilię Bożego Narodzenia cala rodzina zasiada przy stole , dzieli się opłatkiem i jje specjalne potrawy Wigilijne. W tym dniu nie jjemy mięsa , tylko rybę . Karp jest najbardziej tradycyjną potrawą. Jedną miejsce przy stole zostaje zawsze puste dla nieoczekiwanego gościa. Jest to dzień w którym są przynoszone prezenty pod choinkę. Dzieci wierzą , że przynosi je Św.Mikołaj. Dzień Bożego Narodzenia jest obchodzony zgodnie z tradycją z obfitym jedzeniem i spotkaniami rodzinnymi. Polskie zwyczaje są bardzo związane z religią. Przestrzeganie tych zwyczajów oznacza przestrzeganie tożsamości narodu.