Mam napisać opowiadanie na konkurs w moim gimnazjum organizowanym dla klas 1. Mam napisać je na poniedziałek (ten). Temat: moje miejsce w nowej szkole.
Napiszcie o czym moze być i napiszcie streszczenie lub rozwińcie swoją myśl.
A najlepiej by było jakbyście napisali mi jakąś sytuacje lub kilka, które mogłyby się dziać w szkole (gim.) Kilka rozmów itp ;)

2

Odpowiedzi

2010-02-16T19:31:10+01:00
Możesz napisac jakie były Twoje odczucia pierwszego dnia w szkole, jak poznawałaś szkołę i nowych kolegów. Polecam też wymyślenie kilku zabawnych sytuacji z udziałem głównego bohatera opowiadania.
Ja gdybym pisała taką pracę to napisałabym, że spotkałam ciekawych ludzi, którzy pierwsze kilka dni byli bardzo koleżeńscy i sympatyczni, a potem okazali się sektą lub jakąś inną grupą… No i znalazła się wśród nich dziewczyna, która siedziała na boku i Ci pomogła. Z milion można takich historyjek wymyślic.
2010-02-16T20:08:11+01:00
Prawdę powiedziawszy bardzo się bałam pierwszego dnia w nowej szkole, lecz nie było wyjścia rodzice pierwszego września powieźli mnie do nowej szkoły. Sama weszłam na teren szkoły znalazłam swoją klasę pierwsza E, drzwi były otwarte za biurkiem siedziała pani i kilkadziesiąt rówieśników. Weszłam ukłoniłam się pani, a uczniom powiedziałam cześć i usiadłam w pustej ławce w środkowym rzędzie. Przyznam się, że byłam podekcytowana była za dziesięć ósma tak , że uczniowie dochodzili, przeprasam usłyszałam, czy tu wolne, tak proszę jestem Sara, a tobie jak na imię - Suzan.
kamień mi z serca spadł miałam już na pierwszą chwilę koleżankę.........

Resżtę sama dokończ.