Na podstawie publikacji książkowych i internetowych , opisz KRÓTKO na czym polega ochrona przed zanieczyszczaniem gruntu i krajobrazu .
PODAJ ŹRÓDŁA , Z KTÓRYCH KORZYSTAŁEŚ .!

DLATEGO TAK DUZO PKT BO TO PILNEE
ZGLASZAM SPAMY I NAJ ODP I BLEDNE TEZ WIEC PODAJCIE WSZYSTKO I NIE KOPIUJCIE CALOSCI Z NETU TYLKO PRZEPISZCIE TE NAJWAZNIEJSZE ZDANIAA .

2

Odpowiedzi

2010-02-16T20:06:25+01:00
W skrócie : budowanie oczyszczalni ścieków,odnawianie,dbanie o zabytki,(zamki ,twierdze itp.)ograniczanie połowów wielorybów,zmiejszenie ilości spalin,zbieranie ,segregowanie śmieci ,szanowanie zajmowanie się zielenią,zmiana struktury nawozu,i marzyn na mniejsze(=korzystniejsze),zbieranie makulatury,powstawanie parków narodowych i krajobrazowych ;),oszczędzanie i oczyszczanie wody,rozwieszanie ulotek, plakatów, kierowanie listów, petycji w sprawie ochrony krajobrazu.
Najlepsza Odpowiedź!
2010-02-16T20:26:05+01:00
Wszelkiego rodzaju promowanie ochrony środowiska poprzez rozklejanie plakatów, ulotek, organizacja happeningów ekologicznych.

Czyszczenie rzek z zanieczyszczeń znajdujących się tam, żeby uchronić grunty przed wszelkiego rodzaju zanieczyszczeniami zakazuje się używania sztucznych nawozów, oraz należy uprawiać rośliny. Buduje się również oczyszczelnie ścieków.

Co do krajobrazu to chroni się poprzez karania osób, które go nie szanują np. wyrzucają puszki do rowów, wyworzą śmieci itp. Żeby chronić rzadką przyrodę zakłada się coraz więcej parków narodowych, krajobrazowych, pomników przyrody

Źródło własne.