Zadanie ma byc na dwa-trzy zdania, jest bardzo łatwe, choć ja dziś nie mam weny do pisania ;(( jego tresc brzmi: napisz, czy Twoim zdaniem ważna jest przynależność do jakiegoś narodu, bądź kultury narodowej. Z góry dziękuję, dam najlepszą odp

3

Odpowiedzi

Najlepsza Odpowiedź!
2010-02-16T20:00:11+01:00
Sądzę, że ważna jest przynależność do jakiegoś narodu, bowiem nie będąc częścią takiej społeczności, jesteśmy w pewien sposób bezimienni. Nowo poznani ludzie nie będą mogli się o nas czegoś dowiedzieć, choćby poprzez znajomość naszej narodowości, czyli historii.

proszę o naj xD . :))

2010-02-16T20:01:33+01:00
Moim zdaniem przynależność do jakieś grupy jest ważna gdyż żyjemy w społeczeństwie i powinniśmy trzymać się razem. Przynależność do jakiegoś narodu wiąże się z przestrzeganiem jakiś reguł dlatego warto przynależeć i tym bardziej u dzielać się w życie swojego narodu i kultury.
2010-02-16T20:10:03+01:00
Warto, a nawet trzeba należeć, do wspólnoty narodowej, ponieważ dopiero wtedy naród poprawnie funkcjonuje. Moim zdaniem człowiek który nie angażuje się w sprawy kraju, to człowiek bez przyszłości, wykorzeniony. jeżeli chce się załatwić jakoś ważna sprawę np. budowa obwodnicy na terenie lasu, to ważna jest współpraca społeczeństwa, bo gdy więcej osób nie zezwala na budowę to może ona zostać wybudowana w miejscu nie zagrażającym zwierzetom, bodź całkowicie wykluczona w planach.