To z religii, opisać, KRÓTKO!:)) daje naj
1. jakie zobowiązania dla rodzicow powoduje fakt ze dziecko jest darem Boga?
2. czym sa uczucia? jak odroznic uczucia dobre od zlych?
3. jakie jest znaczenie domu rodzinnego w zyciu czlowieka?
4. jak przezwyciezac konflikt pokolen?
5. co to znaczy EUTANAZJA? jakie podstawy najblizszych zwykle powoduja zgode chorego na eutanazje?
6. jaka jest rozniaca miedzy antykoncepcja a naturalna regulacja poczec?

3

Odpowiedzi

2010-02-16T20:19:00+01:00
1. Dziecko jest darem Boga, dlatego rodzice powinni się o nie troszczyć i wspierać je w trudnych chwilach. Powinni być dla niego oparciem i wzorem. Powinni traktować go jako największy skarb.
2.Uczucia, to coś, co czujemy do osób, które znamy. Uczucia dobre różnią się od złych tym, że dobre budują i dają nam siłę, zaś złe odbierają nam siłe i czynią nas złymi ludźmi.
3.Znaczenie domu rodzinnego jest bardzo ważne dla każdego człowieka. Nasz dom jest jedynym miejscem, w którym możemy czuć się narawdę bezpieczni. Wiemy, że każdy nas tam wysłucha, podniesie nas na duchu w ciężkich chwilach, pomoże rozwiązać nasze najtrudniejsze problemy.
4.Aby przezwyciężyć knflikt pokoleń, powinniśmy spróbować w czuć się w drugą osobę, spróbować myśleć tymi samymi kategoriami co drugi człowiek, choć nie zawsze jest to łatwe.
5.Eutanazja jest to inaczej śmierć na życzenie. Eutanazji dokonuje się u osób starszych, nieuleczalnie chorych, cierpiących. Bliscy tych osób decydują się na eutanazje, aby zaoszczędzić im cierpienia.
6.Różnica między naturalną regulacją poczęć a antykoncepcją polega na tym, że to pierwsze jest zakazane przez Kościól i jest uważane za grzech, zaś to drugie Kościół dopuszcza.
3 5 3
  • Użytkownik Zadane
2010-02-16T20:19:35+01:00
1. Wychowania dziecka w wierze chrześcijańskiej, zapewnienia mu rzeczy potrzebnych do życia, miłości.
2.Uczucie, proces psychiczny odzwierciedlający stosunek jednostki do otoczenia, do jego elementów i do samego siebie.Nigdy nie wolno pozostawać obojętnym na obłudę i przemoc, należy odróżnić dobro od zła, pozostać odważnym, szlachetnym, wiernym samemu sobie.
3. Jest to dom który wspominamy z dzieciństwa. Gdy jest miło wspominany , bardzo często się o nim przypomina w przyszłości i wracają pierwsze w chwile, które pamiętamy z życia .
4.Od dorosłych spodziewamy się, by byli bardziej tolerancyjni, wyrozumiali i zainteresowani życiem młodych doradzali im a nie rozkazywali. Powinni pomóc młodym w odnalezieniu właściwej drogi, by stali się odpowiedzialnymi i dojrzałymi istotami w przyszłości. Młodzi powinni również szukać kompromisu w codziennych konfliktach z dorosłymi. Jeżeli obydwa pokolenia będą współpracować, wspólne życie będzie łatwiejsze i przyjemniejsze. Miłością można przezwyciężyć wszystko.
5.Eutanazja (lub euthanazja, od gre. εὐθανασία, euthanasia – "dobra śmierć") – zadanie śmierci osobie nieuleczalnie chorej umotywowane skróceniem jej cierpień. Postawy: Odrzucenie, brak miłości czasu, nie traktowanie jako człowieka, brak opiekuńczości.
6.Dzisiejsze cywilizacje nie bardzo chca przyjac naturalne metody. Po srodki antykoncepcyjne siegaja coraz mlodsze dziewczyny, myslac ze chlopak z ktorym akurat sa zwiazane jest kims odpowiednim. Prezerwatywy mozna kupic w prawie kazdym kiosku. Wiele srodkow sprzedawanych jest bez recepty! Reklamy klamia o skutecznosci poszczegolnych artykulow. Jest ich wprost pelno w gazetach dla nastolatek. A ilosc ludzi wciaz maleje... I nikt nie patrzy na to jak bardzo sa one szkodliwe i niebezpieczne dla zdrowia i zycia, bo im wyzsza skutecznosc - tym wyzsze zagrozenie...Kośćiół wprost woła o szacunek dla miłości !! Nie wolno nam utozsamiac MIŁOŚCI z seksem... Bóg stworzyl to uczucie jako miedzyludzkie więzy a nie jako zaspokojenie popedu seksualnego... Dzięki naturalnej metodzie regulacji poczęć można określić dni płodne i niepłodne kobiety.


Licze na naj ;)
2010-02-16T22:31:25+01:00
1. Zobowiązuje ich do dobrego wychowania dzieci.
2. Uczucia dobre to miłość, zaufanie, a te złe to gniew...
3. Tworzy go pełna rodzina tworząca jedną stałą wspólnotę. Która się kocha, wierzy w Boga...
4.