1. POCZTOWKA
Przebywasz na wakacyjnym obozie w gorach. Napisz pocztowke do rodzicow w ktorej poinformujesz :
o pogodzie i warunchach noclegowych
co ci sie do tej pory najbardziej podobalo
jakie sa twoje plany na nastepny dzien
podziekuj za przeslany sweter ktorego uzywasz podczas chlodynch nocy
podpisz sie jako xyz. w zadaniu jest okreslany limit slow. oceniana jest umiejetnosc zwyklego przekazywania wszystkich informacji okreslonych w poleceniu (4pkt) oraz poprawnosc jezykowa (2pkt)

1

Odpowiedzi

Najlepsza Odpowiedź!
  • Użytkownik Zadane
2010-02-16T20:38:52+01:00
Drodzy rodzice!

Witajcie. Tęsknię za Wami. Pogoda w górach nie jest taka zła! Czasem pada deszcz, ale temperatura jest powyżej dziesięciu stopni na plusie. Od czasu do czasu świeci słoneczko. Warunki noclegowe są w porządku. Łóżka są wygodne, a moje lokatorki z pokoju miłe, fajne, koleżeńskie. Do tej pory najbardziej podobała Mi się wycieczka na górę Nosal. Jutro mamy zamiar iść na miasto zrobić zakupy, a potem iść na basen rozerwać się. Dziękuję za sweter, który Mi przysłaliście. Gdy jest zimno nocą używam go. Pozdrawiam i całuję. Czekam na odpowiedź.XYZ.

TŁUMACZENIE:


Dear parents!

Welcome. I miss you. Weather in the mountains is not that bad! Sometimes it rains, but the temperature is above ten degrees plusie. From time to time, sun shines. Accommodations are in order. The beds are comfortable, and my tenant out of the room a nice, cool, collegial. So far, the most liked me a trip to the top Nosal. Tomorrow we are going to go to town to shop and then go to the pool and escape. Thank you for the sweater, who sent me. When it's cold at night I use it. I greet and kiss. Waiting for an answer.XYZ.
1 5 1