Odpowiedzi

2010-02-16T21:34:00+01:00
Czyli to co ladne nie zawsze jest dobre ;)
3 1 3
2010-02-16T21:38:01+01:00
Hej możesz napisać tak

Jak powiedział Antoine de Saint Exupery najważniejsze jest nie widoczne dla oczu. Z całą pewnością zgadzam sie z tym powiedzeniem. Nie jest ważne opakowanie tylko to co jest w środku. Gdyby wszyscy patrzyli by tylko oczami a nie sercrm nie istniało byu słowo miłość. Nie powinniśmy skreślać jakiej osoby tylko dla tego ze ma inny kolor skóry nP.
Nie powinniśmy myśleć w sposób np ( nie musisz tego pisać w zeszycie)
ta dziewczyna jest piękna napewno jest bardzo madra i duzo umie.
Czasami pozory myla.;D
3 2 3
Najlepsza Odpowiedź!
  • Użytkownik Zadane
2010-02-16T21:38:42+01:00
Ta myśl powinna być myślą przewodnią każdego człowieka, gdyż nie można oceniać nikogo tylko po tym, jaki ma kolor oczu lub skóry itd. To, że ktoś nie ma pieniędzy na nowe ubranie czy chleb nie oznacza wcale, że jest gorszy. Najczęściej jest wręcz przeciwnie: ubodzy ludzie rozumieją, co znaczy być głodnym i wycieńczonym, przez to stają się bardziej wrażliwi na krzywdę wyrządzaną innym. To właśnie oni potrafią i chcą się dzielić z bardziej potrzebującymi, nawet gdy sami niewiele mają.
Drugim faktem jest to, że oczami nie można zobaczyć wnętrza człowieka. Jego wady i zalety poznamy dopiero po dłuższej znajomości. Rzadko kto decyduje się na przyjaźń z drugą osobą tylko ze względu na jej wygląd czy stan majątkowy, najważniejsza jest umiejętność współżycia i szczerość. Nikt nie potrafi, nawet przez mikroskop, zobaczyć, co każdy ma w sercu. To "coś" można tylko poczuć. Na podstawie wymienionych argumentów możemy przekonać się, że: dobrze widzi się tylko sercem, a najważniejsze jest niewidoczne dla oczu.
5 4 5