Odpowiedzi

  • Użytkownik Zadane
2010-02-16T21:56:26+01:00
Data i miejsce
Kochana Kasiu !
Piszę do Ciebie ten list, ponieważ chcialabym Cię zachęcić do przeczytania bardzo interesującej książki W Pustyni I W Puszczy. Sama przeczytałam ją nie dawno. Wcześniej uważałam że to bardzo nudna i nie warta poświęcenia czasu książka.
Teraz uważam zupełnie inaczej. Przekonałam się że nie warto oceniać książki po okładce. Głównie postacie są w tym samym wieku co my. Bohaterowie zmierzają się tam z wieloma niebezpieczeństawami, czyhającymi na bezludnej pustynii. W książce zawarte też są wydarzenia doprowadzające do wzruszenia. Uwież mi że czytając tą książkę, nie raz zakręciła mi sie łezka w oku. Teraz uważam że ta książka jest najlepszą lekturą którą dotychczas przeczytałam, a sama wiesz że jestem molem książkowym.
Jeszcze raz bardzo Cię zachęcam. Pozdrów swoją mamę, tatę i przesłodką siostrzyczkę Zuzię. Pozdrawiam i całuję.

Twoja najlepsza koleżanka:
tu wpisz swoje imie.
1 5 1
2010-02-16T22:10:10+01:00
Cześć Aniu! Miejscowość i data


Na początku mojego listu chciałabym Cię serdecznie pozdrowić.
Właśnie przeczytałam książkę Henryka Sienkiewicza ,,W pustyni i w puszczy" i jestem nią zachwycona .Chciałabym zachęcić Cię do przeczytania też książki.
Jest to książka podróżniczo- przygodowa. Opowiada ona o przygodach czternastoletniego Stasia i ośmioletniej Nel porwanych przez Beduinów. Gdy ją przeczytasz na pewno będziesz pełna podziwu dla Stasia! Nie wyobrażasz sobie jaki on był dzielny! Wolał być skazany na śmierć niż wyrzec się swojej wiary. Właśnie dzięki niemu wszystko dobrze się kończy. Gdy przeczytasz tą powieść dowiesz się o przygodach bohaterów, poznasz nazwy roślin i zwierząt Czarnego Lądu . Autor opisał ciekawe, chwilami dramatyczne przygody głównych bohaterów w Afryce. Umieścił akcję w atrakcyjnym dla polskiego czytelnika miejscu - opisał faunę i florę kontynentu afrykańskiego oraz jego rdzennych mieszkańców - murzyńskie plemiona. Naprawdę warto się z tą powieścią zapoznać.
Czekam na Twój list z recenzją tej książki.Pozdrawiam i życzę miłego czytania.


Ewa

1 5 1