Odpowiedzi

2010-02-16T23:15:16+01:00
Zwierzęta domowe,hodowlane,dzikie.
Domowe: koyt,piesy,myszy, chomiki;
hodowlane: kury, świnie;
dzikie: sarny,lisy,ptaki xd


Sprecyzuj o co Ci chodzi :)

Posiadam kotkę. Jest to zwykły domowy kocurek:). Nie jest przyzwyczajona do wychodzenia z domu(mieszkam an parterze) i nie mam zamiaru jej na to pozwalać :). Nie lubi jednostajnego jedzenia, często muszę zmieniać jej karmy. Lubi biegać po mieszkaniu jak szalona, jest miła, często siada domownikom na kolana :). Lubi jak się ją głaszcze- kiedy ma na to ochotę. Jak każdy kot chodzi własnymi ścieżkami i nikt nie jest w stanie przewidzieć na co ma własnie ochotę :>
Najlepsza Odpowiedź!
2010-02-16T23:17:32+01:00
W moim domu od około roku jest pies :) Marian wieloowocowy. Wzięliśmy go ze schroniska, gdy miał niecałe 3 miesiące. Znaleziono go tydzień, przed naszą decyzją do odwiedzenia schroniska i wybrania psiaka. Od tamtej pory jest bardzo rozpieszczany i może nawet za bardzo :))
Jest to bardzo słodki zwierzak, jednak prawidłowa opieka jest bardzo ważna. Codziennie wychodzę z nim na spacer minimum 3 razy. Rano przed szkołą/pracą na około 20-25 minut, po powrocie do domu 40 minut i wieczorem w granicach 30 minut.
Co dwa miesiące (jeśli trzeba to częściej, jednak w porze zimowej ograniczam) kąpie go. Ktoś pomyśli, że jest to za długi odstęp, jednak zbyt częste mycie doprowadzi do zmycia powłoki lipidowej ze skóry zwierzęcia, co jest bardzo szkodliwe.
Na koniec warto wspomnieć, że czeszę go po każdym myciu i co kilka dni, chociaż sierść nie wypada mu zbyt często i w dużych ilościach, oraz co dwa miesiące, może krócej, chodzę do weterynarza do obcięcia pazurków i ewentualnej kontroli :))