Odpowiedzi

2010-02-17T10:59:58+01:00
Dlaczego otrzymanie pieniędzy od babci jest ważniejsze od skupienia i rozumienia tematu lekcji języka polskiego.


· Pieniądze
Człowiek prehistoryczny polował lub łowił ryby, by zdobyć pożywienie. Później rozwinęło się rolnictwo. Wtedy to, gdy ktoś na przykład złowił dużo ryb, mógł wymienić je na brakujące mu zboże. Dopiero potem człowiek wymyślił pieniądze, które stały się środkiem ułatwiającym wymianę towarów. Pierwsze pieniądze pojawiły się około 1000 lat temu
w Chinach. Ówczesnymi pieniędzmi znajdującymi się w obiegu były niewiele warte monety z żelaza . Główną niedogodnością
w codziennym użyciu była obawa przed ich utratą. Przemierzający kraj kupcy, obładowani bilonem, stanowili łatwy cel dla rabusia.
Jak doskonale wiemy , pieniądze są nie zbędne w naszym życiu.
Bez pieniędzy nie możemy egzystować w cywilizowanym społeczeństwie , brak środków płatniczych jest niezwykle przygnębiające . Człowiek bezustannie poświęcony jest myślą " jak zgromadzić pieniądze ?? Gdzie je zdobyć ? "
Człowiek może popaść w pewien rodzaj przygnębienia z braku pieniędzy.Mając swoje cele , marzenia , które to mogą być zrealizowane jedynie poprzez pieniądze , szukając rozwiązań , analizując , zastanawiając się , nagle , niespodziewanie.... dostaje pieniądze od kochanej Babci!!
Jakaż to niespodzianka , jakie szczęście - akurat ta informacja dociera do człowieka na lekcji języka polskiego.
Człowiek nie jest w stanie pohamować swojej radości , cieszyć się swoim szczęściem. Tryska energia , wie że jest o wielki krok bliżej do realizacji swoich celów.
Dlatego otrzymanie pieniędzy od babci jest ważniejsze od skupienia i rozumienia tematu lekcji języka polskiego.


Mam nadzieję ze nakierowałem na prawidłowy tok rozumowania :))))
Pozdrawiam
Darmodziej