Krótko odpoiedz na pytania
1.oceń,przebieg kampanii niemieckiej w frencji i jej konsekwencje
2.dlaczego anglia stala sie celem atakow na lutfwaffe
3.opisz,w jaki sposob doszlo do zajecia jugoslawii i grecji przez panstwa osi
4.wytlumacz dlaczego kolejne panstwa połwyspu bałkanskiego przystapily do paktu osi

b.pilne :(

1

Odpowiedzi

Najlepsza Odpowiedź!
2010-02-17T11:22:47+01:00
1. Hitler stwierdził że bezpośredni atak na Francję nie będzie błyskawiczny gdyż francuzi na granicy z niemcami sporządzili linie obrony wręcz nie do przedarcia. Niemcy zaatakowali Frencję przez Belgię i Holandię. Było to bardzo dobre posunięcie gdyż francuzi zostali zaskoczenie i pokonani. Hitler opanował franję a z części utworzył mu podległo państwo Vichy. W wyniku klęski francji świat stanął przed poważnym zagrożeniem III Rzeszy. Ten atak obudził w innych krajach zdziwienie i lęk jak sprawa Hitlera wpłynie na świat. Francja przed II wojną światową była uważana za jeden z najbradziej liczących się krajów w europie.
2. Anglia stała się celem ataków lutfwaffe gdyż to był jeden z ostatnich krajów w europie, który mół przeszkodzić Hitlerowi w jego zapędach terytorialnych. Celem ataków lutfwaffe stał się Londyn oraz ważniejsze punkty lotnictwa oraz strategiczne. Wielkiej Brytanii udało się odeprzeć atak wroga dzięki radarom które pozwalały przewidzieć plany wroga. Mimo to Londyn został prawie całkowicie zniszczony. Anglia stała się bardzo ważną bazą wyjściową dla aliantów.
3. Jugosławia i Grecja zostały podzielone między Hitlera a Musoliniego. Państwa te nie wystawiły jakichś większych siły oporu gdyż agresor posiadał o wiele liczniejszą i wyposarzoną armię. Dla Włoch był to początek budowania imperium, które chciał stworzyć Mussolini
4. Państwa na Półwyspie Bałkańskim przystąpiły do krajów osi gdyż nie gdyby tak nie postąpiły zapewne straciłyby niepodległość.
2 5 2