Odpowiedzi

2010-02-17T12:14:51+01:00
Myślę, że młodemu człowiekowi potrzebne jest przynajmniej 3 godziny dziennego czytania. Większość z nas, młodych ludzi biernie spędza wolne chwile. Pomyślmy ile można zyskać czytając interesujące książki? o to kilka przykładów: lepsza wyobraźnia, koncentracja, większa zdolność pisania, pamięć, zdrowie,wyciszenie.
Chciałbym polecić wiele książek, lecz zatrzymam się na jednej: "Harry Potter i insygnia śmierci" najlepiej było by zacząć od pierwszej części. Książka ta jest idealną ucieczką od nudy, problemów rodzinnych i braku celu w życiu lub, krótko mówiąc z wolnym dniem...
Jej fabuła jest naprawdę wciągająca, spokojnie można zrelaksować się przy niej. Nie tylko fabuła jest ciekawa, ale także to z jak wielkim zaangażowaniem autorka przedstawia bohaterów. Nasza wyobraźnia i skupienie jest jeszcze większe gdy bohaterowie są ciekawi lub podobni do nas.
To książka, która zabierze nas w "drugi świat" na długie godziny czy dni. Umberto Eco powiedział – „Kto czyta książki, żyje podwójnie”. "Harry Potter" jest książką zarówno dla dzieci jak i młodzieży, dla dziewcząt jak i dla chłopców.
można ją każdemu polecić.
pozdrawiam!!