Odpowiedzi

2010-02-17T11:56:02+01:00
Mały Książę uważa, że dorośli są dziwni. Wiele argumentów przemawia za tym twierdzeniem. Ja jednak myślę, że zależy to od tego, jacy ludzie nas otaczają.
Niektórzy z nich są bardzo zapracowani. Mają wiele spraw do załatwienia, dlatego często nie znajdują czasu na rzeczy równie ważne. Rzadko widują się z rodziną i znajomymi. Z drugiej strony są przytłoczeni nadmiarem obowiązków i problemami. Myślę, że gdyby dziecko było na miejscu jednego z tych ?dziwnych dorosłych?,jak uważa Mały Książę, również nie uśmiechałoby się zbyt często. Nie wszyscy ludzie są tacy sami. Wielu z nich znajduje czas dla innych i umie poradzić sobie z nadmiarem obowiązków i problemami życia codziennego.
Wypowiedź Małego Księcia: ?Dorośli nigdy nie potrafią sami zrozumieć? świadczy o tym, że świat, w którym żyją jest bardziej ponury od dziecięcego. Ludzie dorośli ?trzymają? się jedynie faktów. Nie maja wyobraźni i często bagatelizują problemy dzieci. Wielu utraciło chęć poznawania świata. Zadowalają się monotonnym życiem. Porzucili swoje młodzieńcze cele i marzenia. Choć są i tacy, którzy spełniają swe pragnienia, a nawet starają się zainteresować tym dzieci.
Myślę jednak, że najbardziej ponurzy, zgorzkniali, nudni i bezbarwni są ludzie samotni, niepotrafiący cieszyć się życiem. Dzieci i dorosłych dzieli duża różnica wieku myślę, że zawsze tym dwóm światom będzie trudno zrozumieć siebie nawzajem.
1 1 1