NApisz wypracowanie na jeden z podanych tematów
- ta osoba zasługuję na miano współczesnego rycerza. (charakterystyka)
- Ciekawie byłoby żyć w średniowieczu. (opowiadanie z narracją pierwszoosobową)


Proszę pomóżcie Help!!!!

Z góry Dzięki ;*** ; *** : *** : ***

1

Odpowiedzi

Najlepsza Odpowiedź!
  • Użytkownik Zadane
2010-02-17T14:00:43+01:00
W XXI w. pojęcie rycerza interpretowane jest inaczej niż w odległych czasach. Jest nim człowiek którego cechuje kultura osobista, szlachetność, uczciwość, bezinteresowność, chęć niesienia pomocy niewinnym i słabym. Człowiek, który nie boi się stanąć do walki z losem i wyzwać na pojedynek jego przeciwności. Moim zdaniem, w dzisiejszych szarych i materialnych czasach nie ma wielu takich ludzi. Mimo dość pesymistycznej wizji można zauważyć u niektórych cechy godne miana współczesnych rycerzy.
Przykładem współczesnego rycerza z pewnością jest postać, która na zawsze pozostanie w naszej pamięci. To osoba dążąca do prawdy i sprawiedliwości, bez względu na to, gdzie działa się krzywda drugiemu człowiekowi. Z pewnością niektórzy się zdziwią. Rycerz w sutannie? A jednak to możliwe. Jan Paweł II na pewno zasługuje na to miano. Oddał Bogu wszystko, co posiadał. Nie bał się sprzeciwiać okrucieństwu i bezwzględności, nawet władców największych komunistycznych krajów. Jego orężem nie był po prawdzie miecz, ale słowa; to nimi jednoczył ludzi z całego świata i łamał twarde serca bezlitosnych przywódców państw. Odwiedzał najbiedniejsze kraje świata, nie uciekał od kontaktów z chorymi i niepełnosprawnymi. Sadzę, że jego służba kapłańska nie wpływa na fakt rycerskości. Jan Pawe II z pewnością był wspaniałym współczesnym rycerzem. Swoją rycerską postawę prezentował szerząc wiarę chrześcijańską na całym świecie.
Dobitnym przykładem rycerza może być także Jerzy Owsiak , który od kilkunastu lat bezinteresownie pomaga setkom tysięcy słabych istot, werbując do tego celu tysiące osób gotowych wesprzeć jego działanie.Człowiek ten jest niewiarygodny i całkowicie bezinteresowny. Powinien być autorytetem nie tylko dla mnie, ale także dla innych ludzi.
Kolejną postacią, która zasługuje na miano współczesnego rycerza jest ks. Jerzy Popiełuszko. „Prawda kosztuje dużo, lecz wyzwala.”- te słowa doskonale oddają sens życia księdza. Tak więc, zanim przyszło mu oddać życie za prawdę, zdążył ją przekazać wielu ludziom. Bóg był dla niego najważniejszy. Pomagał on także, bezinteresownie wielu potrzebującym. Wykazał się wewnętrznym uporem i odwagą godną miana rycerza.
Podsumowując : sądzę, że w dzisiejszych czasach także natykamy się na ludzi których można porównać do średniowiecznych rycerzy. Mają oni podobne cechy charakteru, takie jak altruizm, uczciwość, honor itp. Wymienieni są tu tylko bardzo nieliczni przedstawiciele tej grupy ludzi, którzy je posiadają.
15 3 15