Opisz w poetycki sposób ukochaną osobę, rzecz lub zwierzę(najlepiej psa lub kota) używając znanych ci środków stylistycznych.
Ma być co najmniej 15 środków stylistycznych, wszystkie je zaznaczcie je wytłuszczonym drukiem, żebym mogła je sprawdzić.
złe odpowiedzi zgłaszam jako spamy.

1

Odpowiedzi

Najlepsza Odpowiedź!
2010-02-17T20:56:11+01:00
Mój pies Reks jest najwspanialszym, najmądrzejszym i najzabawniejszym psem jakiego widziałam w życiu. Stał mi się jeszcze bliższy kiedy to ciężko zachorował i miał już się rozstać z tym światem. Bardzo się o niego bałam. Wyobrażacie sobie co czułam, gdy widziałam jak całymi dniami leżał smutny na podłodze? Jednak silne z niego psisko i widać było ze nie śpieszno mu było na tamtą stronę. Przecież tu go wszyscy kochają. Jaka byłam szczęśliwa gdy pewnego dnia zbudziło mnie jego radosne „hau, hau”. Reks to na prawdę wspaniały pies. Teraz jest już zdrów jak rydz. Codziennie razem się bawimy, biegamy godzinami po podwórku. Mimo, ze jest on szybki jak błyskawica, i to nigdy nie zostawia mniej samej i biegnie moim ślimaczym tempem. Zawsze po zabawie oboje mamy wilczy apetyt. Reks jest także dzielny jak lew. Kiedy zgubiłam się w lesie i potwornie się bałam, bo już słonce chyliło się ku zachodowi, a ja nie wiedziałam gdzie jestem, on mnie odnalazł. Zawsze już będę nosić w sercu ten obraz, gdy zobaczyłam go w lesie, jak wybiegał zza krzaków, a tuz za nim biegł mi na ratunek mój tata. Bez jego pomocy pewnie bym jeszcze długo błądziła po tym mrocznym lesie. Byłam wtedy tak szczęśliwa. Reks nie jest tylko psem, on jest moim najlepszym przyjacielem.

Nie dało się pogrubić. Jeśli coś trzeba zmienić, to pisz.Poprawki są wliczone w koszta :)

1.epitet- najwspanialszym, najmądrzejszym i najzabawniejszym

2.peryfraza-miał już się rozstać z tym światem.

3.pytanie retoryczne-Wyobrażacie sobie co czułam, gdy widziałam jak całymi dniami leżał smutny na podłodze?

4.zgrubienie-psisko

5.peryfraza-tamtą stronę

6.onomatopeja-„hau, hau”.

7.epitet-zdrów jak rydz

8.epitet-szybki jak błyskawica

9.epitet-ślimaczym tempem

10.epitet-wilczy apetyt

11.epitet-dzielny jak lew

12.hiperbola-potwornie się bałam

13.chyba metafora-słonce chyliło się ku zachodowi

14.metafora-Zawsze już będę nosić w sercu ten obraz

15.epitet-mrocznym lesie

16.epitet-najlepszym przyjacielem.