Odpowiedzi

2010-02-17T20:09:03+01:00
Jednym z głównych bohaterów z książki pt. " Krzyzacy" jest Zbyszko z Bogdańca. Jest on rycerzem i bratankiem Maćka z Bogdańca. Podczas swojej długiej podrózy przezył wiele niebezpiecznych przygód, ale zawsze zwycięsko wychodził z opresji.
Zbyszko był bardzo dobrze zbudowanym młodzieńcem. Posiadał długie włosy dlatego wiązał je siatką. Uwazano go za przystojnego mężczyzne, który rozkochiwał w sobie każda napotkana kobiete. Swoje dobre warunki fizyczne wykorzystał podczas walki z rycerzem krzyżackim(chyba Rotieger).
Cechowała go wielka odwaga i poświecenie. Dla swojej ukochanej potrafił pojedykowac sie z o wiele silniejszymi i bardziej doswiadczonymi przeciwnikami. W poszukiwaniu Danusi niejednokrotnie wykazał sie sprytem i inteligencja. Potrafił wykorzustywac słabości przeciwników. Był on równiez porywczy co ukazuje nam zaatakowanie posła krzyzackiego. Nie da sie równiez ukryc ze Zbyszko był osoba religijna która zawsze zawierzała sie Bogu.
Podsumowujac uwazam ze Zbyszko z Bogdanca jest wspaniałym bohaterem, patriota, który walczy za swoja ojczyzne i jest wierny swojej ukochanej. Ponadto sądzę ze w dzisiejszych czasach jest zbyt mało ludzi tego typu.

Nie jest to z internetu!!! Mysle ze jest dobrze:]
25 4 25
,,Zcharakteryzuj jednego z rycerzy Krzyżaków"!!!!!!!!!!!! Zbyszko był polskim rycerzem