Odpowiedzi

2010-02-17T17:04:05+01:00
Na wojnie Odyseusz przechytrzył wrogów wprowadzając na ich terytorium konia. Oni uznali iż jest to znak zawarcia pokoju, jednak potem okazało się, że był to nieprawdziwy koń, a z niego wyszli ludzie Odyseusza, zranili wrogów i wygrali wojnę.
2010-02-17T17:07:56+01:00
Odyseusz aby pokonać Trojan udał że całe wojsko greckie opuszcza ziemi Trojan i tym samym pokazuje że trojanie wygrali. Tym samym statki zaczaiły się w pobliskiej zatoce.Odyseusz natomiast wraz z innymi wojownikami schowali się w budowli w postaci wielkiego drewnianego konia. Trojanie wzięli go za symbol uznania i wprowadzili do miasta. Zaczęła się wielka uczta na cześć wygranej wojny. Kiedy wszyscy już spali i byli niezdolni do walki greccy wyszli z konia. Stąd utrzymała się nazwa techniki "konia trojańskiego", czyli podstępu przeciwko drugiej stronie walczącej.
Najlepsza Odpowiedź!
2010-02-17T17:47:38+01:00
Słynny podstep Odyseuszpolegał na zbudowaniu ogromnego konia w którym ukryli się żołnierze .Koń został podstawiony pod bramą miasta . Trojańczycy wprowadzili go do środka i zamkneli bramę .Uradowani ze zwycięstwa popijali wino i świętowali . Późno w nocy , kiedy prawie wszyscy spoli . Żołnierze wyszli z konia i otworzyli bramę za którą czekali ich toważysze .Zaczeła się bitwa ,ale niewielu trojan byłio zdolnych do walki . W ten sposób Odyseusz zwyciężył .