Wybrałes się z rodzicami na kilkudniowy rejs po Morzu Bałtyckim. Napisz list do kolegi lub koleżanki. Opowiedz w nim o niesamowitej przygodzie, w której braliście udział. Przekonaj adresata, że ta przygoda była najwspanialszym wydarzeniem waszego rejsu.
Pamiętaj o odpowiedniej formie i stosowanym słownictwie.
Twój list powinien zająć co najmniej połowę strony A4.
daje naj !

2

Odpowiedzi

Najlepsza Odpowiedź!
2010-02-17T17:17:33+01:00
Droga Aniu!
Wczoraj wybraliśmy się z moimi rodzicami na kilkudniowy rejs po Morzu Bałtyckim. Statek jest ogromny i bardzo ciekawy. Nasza kabina nie jest wielka ale bardzo fajna. Zwiedziłam cały statek i zapoznałam się z kapitanem Janem. Poznałam też kilku miłych bosmanów którzy pracują na statku.
W restauracji zjedliśmy kraba i śledzie. Zwiedziłam statek a pan kapitan pozwolił mi posterować statkiem.
Dzisiaj udało mi się zobaczyć fokę szarą. Widziałam także mewy.
Ze statku jest piękny widok na morze.
Wieczorem gdy siedziałam na górnym pokładzie statku zobaczyłam piękny zachód słońca. Morze Bałtyckie wyglądało pięknie. Nagle zasnęłam ,a rano znalazł mnie pan bosman. Mama i tata bardzo się o mnie martwili.
Niedługo nasz rejs się skończy ,a gdy przyjadę pokaże Ci zdjęcia z rejsu.

Pozdrawiam Cię Serdecznie

Małgosia
16 2 16
2010-02-17T17:31:57+01:00
Droga Magdo!

Wczoraj wybrałam się z rodzicami na trzydniowy rejs po morzu Bałtyckim. Tu jest wspaniale! Wczoraj oglądałam piękny zachód słońca, a dzisiaj z samego rana karmiłam kaczki. Nasz statek jest bardzo ogromny i pełen ciekawych miejsc, zapoznałam się z Kapitanem i poznałam nową koleżankę która ma na imię Inga. Dziś na obiad z rodzicami idziemy do morskiej restauracji,planujemy tam zjeść ośmiorniczki, jestem tym bardzo podekstytowana, ponieważ jeszcze nigdy w życiu ich nie jadłam, miejmy nadzieję że będą pyszne. Nie długo nasz rejs dobiegnie końca i przyjadę do Ciebie, bardzo z tego powodu się cieszę , pokażę Ci masę zrobionych zdjęć, kupiłam Ci pamiątkę, ale to już niespodzianka! Mam nadzieję że kiedyś tu powrócę, ale z Tobą...

Pozdrawiam, Ania!
10 3 10