Odpowiedzi

2010-02-17T17:19:29+01:00
OWIDIUSZ
43r p.n.e.-18r n.e.
Był człowiekiem wykształconym i zamożnym. W swojej poezji wychwalał przede wszystkim uroki ludzkiego istnienia. Tworzył utwory o tematyce miłosnej, a także teksty opisujące powstania niekturych roślin , zwierzą i ciał niebieskich.
W 8r n.e. został wygnany z Rzymu przez Oktawiana Augusta i osiadł na wybrzeżu Morza Czarnego gdzie spędził ostatnie lata swego życia.Jeden z najwybitniejszych fizyków Rzymskich. Opisał kalendarz zawierający opis świąt i rocznic Rzymskich. Napisał listy z wygnania z nad Morza Czarnego, napisał elegie miłosne poematy i żartobliwie tematyczną książke pod tytułem "Sztuka Kochania".

dodałam z encyklopedi Bardzo starej mam nadzieje że pomogłam :)
2010-02-17T17:25:00+01:00
Wergiliusz był twórcą poematu Eneida .Dzieło to opisuję przygody Eneasza, który uciekł spod Troi i jego wędrówkę do Italii. Wergiliusz jest uważany za najwybitniejszego poetę w Rzymie. Żył on w latach 70-19 p.n.e. Pochodził z północnych Włoch. W Rzymie wydał swój pierwszy zbiór ''Bukoliki''. Właśnie dzięki temu dziełu stał się sławny.W średniowieczu uznawano, że Wergiliusz w Bukolikach przepowiedział nadejście Jezusa. Studiował retorykę, medycynę i astronomię. Porzucił jednak studia i zajął się filozofią. Utracił majątek w wyniku podziału ziemi przez Oktawiana Augusta.