Odpowiedzi

2010-02-17T17:30:12+01:00
Adam Cisowski miał 17 lat i chodził do męskiego gimnazjum do VII klasy. Ojciec był lekarzem, a matka zajmowała się domem. Mieszkał w Warszawie. Miał czworo rodzeństwa.
Adam był wysoki. Jego sylwetka była "niefortunna", a włosy często potargane i zmierzwione. Sądząc po jego budowie musiał być silny. Chłopiec miał przenikliwy i śmiały wzrok.
Bohater odznaczał się bardzo dużym sprytem. Rozwiązał tajemnicę drzwi, a także odkrył metodę, według której profesor Gąsowski odpytywał uczniów. Wykrył również kto z jego rodzeństwa zjadł jego lody. Był odważny oraz dobrym kolegą np. chcąc ratować przyjaciół aby nie zostali ukarani powiedział ,,Chciałbym prosić pana profesora aby w razie mojego niepowodzenia pan profesor ukarał tylko mnie”. Kolejną cechą jest spostrzegawczość, o czym świadczy znalezienie nitki w księdze rachunkowej. Adam dobrze znał francuski. Potrafił przewidywać niektóre sytuacje. To skłoniło go do zakopania skrzyni ze "skarbem", co okazało się dobrym posunięciem. Zawsze był gotowy i chętny do pomocy. Dla chłopca najważniejsze były uczucia, a nie skarby. Miał bardzo dobre serce które często objawiał. Adam był dobrze wychowany i taktowny.
Uważam Adama za bardzo pozytywnego bohatera. Bardzo go polubiłam. Mimo iż nazywano go szatanem miał dużo zalet.
2 5 2