Odpowiedzi

Najlepsza Odpowiedź!
  • arew
  • Początkujący
2010-02-17T17:49:50+01:00
Jest napisane w nowy testamencie ,ponieważ jest to PO NARODZENIU JEZUSA. Jest to w końcu jego chrzest a nowy testament rozpoczyna się od narodzin:)
A więc Jezus udał się do Jana Chrzciciela ,by ten udzielił mu chrztu. Jan nie chciał się na to zgodzic poniewaz uwazał ze nie jest tego godzien. Jezus prosił go i nawoływal więc ten udzielił mu Chrztu. Gdy jezus zzostyał ochrzczony otworzyło sie niebo .
3 4 3
  • Użytkownik Zadane
2010-02-17T18:02:59+01:00
W Nowym Testamencie :)
Jezus przybył nad Jordan z Nazaretu, gdzie spędził lata „życia ukrytego”. Jego przyjście zostało zapowiedziane przez Jana, który nad brzegami Jordanu wzywał do „chrztu na odpuszczenie grzechów”. Ewangelia św. Łukasza mówi nam, że podczas chrztu Jezusa „otworzyło się niebo” . W Ewangelii św. Jana chrzest Jezusa jest opisany słowami samego Jana Chrzciciela: „Jan dal takie świadectwo: Ujrzałem Ducha, który jak gołębica zstępował z nieba i spoczął na Nim. Ja Go przedtem nie znałem, ale Ten, który mnie posłał, abym chrzcił wodą, powiedział do mnie: Ten, nad którym ujrzysz Ducha zstępującego i spoczywającego nad Nim, jest Tym, który chrzci Duchem Świętym. Ja to ujrzałem i daję świadectwo, że On jest Synem Bożym”.
W sakramencie chrztu gołębica jest symbolem odpuszczenia grzechów, pojednania z Bogiem i odnową Przymierza.
2 3 2