Odpowiedzi

  • Użytkownik Zadane
2010-02-17T18:01:58+01:00
  • Użytkownik Zadane
2010-02-17T18:26:18+01:00
BMI to współczynnik powstały przez podzielenie masy ciała podanej w kilogramach przez kwadrat wysokości podanej w metrach.

Wzór :

BMI = masa ciała (kg) / wzrost (m)²

BMI < 20 niedowaga - twoja masa ciała jest zbyt niska, może to wynikać ze zbyt niskiej kaloryczności twojej diety, innych błędów żywieniowych lub zaburzeń metabolicznych, musisz jak najszybciej postarać się przybrać na wadze, ponieważ zbyt niska mas ciała może mieć negatywne skutki zdrowotne.

BMI 20-24,9 prawidłowa masa ciała - twoja masa ciała jest w normie, staraj się ją utrzymać w tym zakresie, pozwoli ci to znacznie obniżyć ryzyko wielu chorób, trzymaj się podstawowych zasad zdrowego odżywiania i uprawiaj aktywność fizyczną.

BMI 25-29,9 nadwaga - twoja masa ciała jest zbyt wysoka, ale jest szansa na szybki powrót do normy, spróbuj trzymać się zasad zdrowego odżywiania i zwiększyć swoją aktywność fizyczną, zwróć także uwagę na produkty, które wybierasz i ilości spożywanych potraw.

BMI >30 otyłość - twoja masa ciała znacznie przekroczyła normę, koniecznie musisz przejść na dietę odchudzającą, zmienić swoje nawyki żywieniowe i styl życia.

BMI > 40 otyłość olbrzymia - twoje problemy z masą ciała są ogromne, dlatego musisz poszukać pomocy u specjalistów, koniecznie skontaktuj się z dietetykiem, który ustali odpowiednią dietę, co pozwoli ci w bezpieczny sposób zrzucić zbędne kilogramy, zaplanuj także wizytę u lekarza, być może cierpisz na zaburzenia, które należy leczyć farmakologicznie, pomocna może okazać się także wizyta u psychologa.


ODPOWIEDŹ :

* 59 kg 173 cm

19.7 - Wartość prawidłowa


* 83 kg 182 cm

25.1 - Okres przed otyłością