Odpowiedzi

Najlepsza Odpowiedź!
2010-02-17T19:25:19+01:00
,, Wybudowałem pomnik większy niż spiż", takie słowa wypowiedział Horacy. Czy istnieją jeszcze tacy ludzi we współczesnym świecie, które mogłyby wypowiedzieć te słowa? Myślę, że istnieją, robią wszystko dla ludzi, chcą ich dobra, poświęcają dla innych wszystko. Oddają czasami wszystko co mają, szanują bliźnich,spełniają przykazanie miłości. Zastanówmy się nad takimi osobami.
Karol Wojtyła, choć już nie żyje, nadal jest obecny w naszych sercach i żyje w nich.Człowiek był dla niego wszystkim robił dla bliźniego wszystko co tylko było w jego mocy. kochał wszystkich: biednych, bogatych, młodych, schorowanych. jednak najbardziej cenił i kochał młodzież. To w nich pokładał nadzieję na przyszłość. Organizował spotkania dla młodych. Bardzo ich kochał.
Uzdrowił wiele ludzi, za jego przyczyną dokonało się wielu cudów, już za życia był uznawany za świętego. Wszyscy ludzie go bardzo kochali i cenili.
Następną osobą, która mogłaby powiedzieć te słowa jest Matka Teresa z Kalkuty, kobieta która nie żyje od kilku lat, ale również nadal w naszych sercach, prowadziła działalność humanitarną w Indiach. kobieta, która dla biednych, trędowatych poświęciła wszystko. Dla nich założyła Zgromadzenie Sióstr Misjonarek. Pomagała im, dodawała otuchy, poświęciła im całe życie. Jak widać w naszych czasach żyją tacy ludzie, pełni miłości i dobroci dla innych, choć wymienione osoby juz nie żyją, nadal są takie osoby, które spełniają się dla innych, choć są mało znane. Z takich osób należy brać przykład i czerpać z nich autorytet, gdyż są godni uwagi i uznania.

pozdro;)