Planeta Ziemia, skalista kula o średnicy ok. 13 tyś kliometrów, należy do Układu Słonecznego. Na układ słoneczny składa się jedna gwiazda - nasze słońce- oraz z osmiu lanet wraz z księżycam tysiące asteroid komet i cząstek pyłu. Układ słoneczny znajduje sie w jednym z wielkich spiralnych ramiongalaktyki zwanej drogą mleczną...
to jest tekst ale kilka zdan natomiast w rzeczywistości jest go 2 strony.
to teraz zadanie
Powiedz czy biblijna wizja stworzenia świata i naukowa koncepcja przedstawiona we fragmencje Astronomii... się wykluczja. Weż pod uwagę do jakiej sfery poznania odwołuje sie Biblia a do jakiej - tekst naukowy?
prosze o odpowiedz nie było mnie wtedy w szkole i nie wiem jak to zrobić :(
z góry dziekuje

2

Odpowiedzi

Najlepsza Odpowiedź!
2009-10-14T09:36:41+02:00
Naukowa koncepcja i biblijna koncepcja stworzenia świata się nie wykluczają. Każdy element biblii opiera się na nauce. Biorąc pod uwagę jakikolwiek fragment Biblii i danego tekstu można ukazać, że jest to stwierdzenie prawdziwe. Biblia bazuje na nauce.
W Biblii ukazane jest stworzenie świata jako siedmiodniowy proces, jednak wszystkie teksty biblijne symbolizują coś i trzeba się zagłębić w ich treść, żeby zrozumieć przekaz. W tym np. oznacza to, że w niedzielę chodzimy do kościoła i odpoczywamy. Nie oznacza to, że świat powstał w siedem dni. W Biblii trzeba odczytać ukryty przekaz.

Tak nam ksiądz mówił. ;] Jakoś tak.

1 5 1
2009-10-14T11:03:12+02:00
Obie tezy jak najbardziej sie wykluczją . Nauka twierdzi iż za sprawą stworzenia ziemi stoi grawitacja a człowiek wcale nie został odrazu sworzony takim jak teraz go znamy lecz w wyniku ewolucji zmieniał się . Biblia zaś uważa że świat i wszystką przyrode stworzył Bóg tak jak człowieka na swoie podobieństwo .wniosek z tego taki że Biblia w żadnym przypadku nie opiera sie na suchych faktach i nauce
3 3 3