Odpowiedzi

2010-02-17T18:37:37+01:00
Ludzie powinni wstydzić się faktu prześladowań na tle rasowym gdyż często nie są świadomi,że prześladują innych, którzy mają takie same prawo do życia bez względu na kolor skóry lub ułomności.Zabrania tego nie tylko prawo ale i każda religia.Myśląc w ten sposób można dojść do wniosku,że krzywdzimy nie tylko innych ale i samych siebie;dochodzi często do nieodwracalnych przemian w psychice ludzkiej i wysokiego stopnia demoralizacji społecznej. Jeżeli chodzi o wolność religijną to nikt nie ma ani prawa ani takiej mocy by wpłynąć na czyjeś wyznanie; zawsze na pierwszym miejscu jest sumienie które przez nas przemawia.Siłą można kogoś prześladować ale myślę że prędzej czy później poniesie się tego konsekwencje.Natomiast prawo do własnych poglądów gwarantuje każda demokratyczna konstytucja państwowa.Jeżeli jest to łamane to znaczy że żyjemy w państwie totalitarnym.
2 5 2
  • Użytkownik Zadane
2010-02-17T18:38:40+01:00
Nie można prześladować nikogo z powodu koloru skóry ani wstydzić się takich ludzi ci co ich prześladują mają się czego wstydzić.
1 1 1
2010-02-17T19:40:50+01:00
Rasizm istnieje od bardzo dawna, powinniśmy sie wstydzić że ludzie wykorzystują go do znęcania się nad ludźmi.Ludzie nie powinni wytykać nikogo palcami z powodu koloru skóry czy wyznawanej religii. Trzeba z tym walczyć i mieć własne zdanie na ten temat.Jest wiele przypadków,które uświadamiają nam ,że prześladowania istnieją na całym świecie.Trzeba być tolerancyjnym i przyjaźnić sie z ludźmi ze względu osobowości a nie koloru skóry czy wyznawanej religii.
1 5 1